Вплив меценатства як форми благодійності на розвиток стародавніх культур
Анотація
Досліджуються генезис і розвиток благодійності в стародавніх культурах, аргументуються зародження й оформлення складових інституту меценатства під впливом економічних і соціально-політичних умов. Аналізується внесок протомеценатів у розвиток стародавніх культур. Акцентується на виникненні писемності, яка зумовила текстову діяльність і створення перших бібліотек. Доводиться, що саме тут уперше почали збирати та зберігати стародавні тексти.
Посилання
Епископ Иларион (Алфеев). Жизнь и учение св. Григория Богослова [Электронный ресурс] / Епископ Иларион (Алфеев). — Режим доступа: http://lib.eparhia-saratov.ru/books/09i/ilarion/teaching/20.html. — Загл. с экрана.
Жигульский З. Музеи мира. Введение в музееведение / З. Жигульский. — М. : Наука, 1989. — 385 с.
Закон України «Про благодійництво та благодійні організації» із
змінами, внесеними згідно із Законом № 3236-VI від 19.04.2011). — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://kodeksy.com.ua/pro_blagodijnitstvo_ta_blagodijni_organizatsiyi/statja-1.htm. — Назва з екрана.
Ломов В. М. 100 великих меценатов и филантропов / В. М. Ломов. — М. : Вече, 2013. — 416 с. — Сер.: 100 великих.
Лубченков Ю. Н. Сто великих аристократов / Ю. Н. Лубченков. —
М. : Вече, 2013. — 432 с. — Сер.: 100 великих.
Птифис Ж.-К. Людовик XIV. Слава и испытания / Жан-Кристиан
Птифис ; пер. И. Эгипти. — СПб. — М. : ЕВРАЗИЯ, 2008. — 384с. — Сер.: Истор. б-ка.
Савранська Н. О. Етико-філософський аналіз благодійності / Н. О. Савранська : автореф. дис. ... канд. філос. наук. — Київ, 2008. — 19 с.
Стратерн П. Медичі. Крестные отцы Ренессанса / Пол Стратерн. — М. : АСТ, Астрель, 2010. — 512 с.
Хадсон К. Влиятельные музеи / Кеннет Хадсон ; пер. с англ. Л. Мотылев.— Новосибирск : Сибирский хронограф, 2001. — 194 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.