Антропологічна проблематика в сучасному кіномистецтві: на шляху до «безтілесної людини майбутнього» (за матеріалами фільму Спайка Джонза «Вона», 2013)
Анотація
Визначаються антропологічні аспекти в сучасному кіномистецтві на прикладі кінострічки Спайка Джонза «Вона», 2013. Увага приділяється змінам у світогляді людини ХХІ ст., які зумовлені як виникненням нових бінарних опозицій, так і небувалим розвитком технологій. Розглядаються специфіка життя людини, характер взаємовідносин, cтавлення до сім’ї та сімейних цінностей, життєві цілі. Стверджується, що світ, зображений у кінострічці «Вона», відображає буття
людини сьогодення.
Посилання
Абушенко В. Л. Личность / В. Л. Абушенко // Новейший философский словарь / сост. А. А. Грицанов. — Мн. : Изд. В. М. Скакун, 1998. — 896 с.
Барт Р. Третий смысл / Р. Барт // Строение фильма: некоторые проблемы анализа произведений экрана : сб. ст. / сост. и авт. перев. К. Разлогов ; коммент. М. Ямпольского. — М. : Радуга, 1989. — С. 179–205.
Белл Д. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / Д. Белл ; пер. с англ. под ред. В. Л. Иноземцева. — М. : Асаdemia, 1999. — 787 с.
Бодрийяр Ж. Символический обмен и смерть / Ж. Бодрийяр. — М. : Добро-свет, 2000. — 387 с.
Джонз С. Она [Кінофільм] / С. Джонз. — США, 2013. — 1 Кінострічка (126 хв.)
Лотман Ю. М. Семиотика кино и проблемы киноэстетики / Ю. М. Лотман. — Таллин : Ээсти Раамат, 1973. — 138 с.
Ошо. Перлини мудрості. 365 медитацій на кожен день / Ошо. — СПб. : ИГ «Весь», 2011. — 171 с.
Файнс С. Киногид извращенца: Идеология [Кинофильм] / С. Файнс. — Великобритания, Австрия, Нидерланды, 2012. — 1 кинофильм (150 мин.).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.