Визначення поняття «культурна спадщина» в культурному просторі України
Анотація
Здійснюється історичний огляд виникнення, вдосконалення та розвитку поняття «культурна спадщина» згідно з аналізом концепцій певних ідей культурної спадщини в культурному просторі України. Відзначено, що культурна спадщина — це матеріалізована історія країни, свідчення культурного багатства й глибини національної історичної пам’яті. Розглянуто різні точки зору вчених стосовно понять «культурна спадщина», «культурні цінності», «культурні блага». Спільними ознаками для всіх концепцій є сукупність матеріальних і духовних цінностей чи об’єктів, спадковість, історична пам’ять, зв’язок минулого і сучасного. Слушною є думка науковців стосовно нерозривного зв’язку поколінь і трансляції культурної спадщини в часі та просторі.
Посилання
Богуславский М. М. Ценности в международном обороте: правовые
аспекты / М. М. Богуславский. — М. : Юристъ, 2005. — 427 с.
Горбик В. О. Пам’ятки України: проблеми збереження і дослідження / В. О. Горбик, Г. Г. Денисенко, П. І. Скрипник. — Київ : Ін-т історії України НАН України, 1994. — 42 с.
Денисенко О. А. Охорона і збереження пам’яток історії та культури
в Українській державі (1918 р.) : автореф. дис. … канд. іст. наук : спец. 07.00.01 «Історія України» / О. А. Денисенко. — Київ, 2002. —
с.
Каткова Т. Г. Поняття культурної спадщини за міжнародним та українським законодавством / Т. Г. Каткова // Право і безпека. — 2005. — Т. 4. — № 5. — С. 148–152.
Копієвська О. Р. Всесвітня культурна спадщина: регулювання міжнародним правом / О. Р. Копієвська // Держава і право : зб. наук. пр. / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. — Київ,
— Вип. 33. Юрид. і політ. науки. — С. 25–30.
Кот С. І. «Культурні цінності»: поняття і термін у контексті повернення та реституції предметів культури / С. І. Кот. // Праці центру пам’яткознавства : зб. наук. пр. — 2011. — Вип. 20. — С. 10–27.
Кот С. І. Пам’ятка чи пам’ятник? / С. І. Кот // Пам’ятки України. —
— № 4. — С. 27–30.
Миронова Т. М. Сохранение природного и культурного наследия как императив культурной политики постиндустриального общества :
дис. … канд. культурологии : спец. 24.00.01. — М., 2000. — С. 77.
Поливач К. А. Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів
України (суспільно-географічне дослідження) : дис. … канд. геогр.
наук : спец. 11.00.02. — Київ, 2007. — 220 с.
Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей :
закон України від 21 вересня 1999 р. № 1068-XIV // Відомості Верховної Ради України. — 1999. — № 48. — С. 405.
Про культуру : закон України від 14 грудня 2010 р. № 2778-VI // Відомості Верховної Ради України. — 2011. — № 24. — С. 168.
Про музеї і музейну справу : закон України від 29 червня 1995 р.
// Відомості Верховної Ради України. — 1995. — №25. — С. 191.
Холодок В. Д. Становлення та розвиток системи державного управління охороною культурної спадщини в Україні / В. Д. Холодок
// Державне управління та місцеве самоврядування : зб. наук. пр. —
Дніпропетровськ : ДРІДУ НАДУ, 2012. — Вип. 3 (14) — С. 131–139.
Холодок В. Д. Сутність охорони культурної спадщини: соціокуль-
турний аспект / В. Д. Холодок // Державне управління та місцеве
самоврядування : тези XII міжнар. наук. конгресу. — Харків : Вид-во
ХарРІ НАДУ «Магістр», 2012. — С. 362–363.
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.