Еволюційні трансформації культурології
Анотація
Розглядаються сутність еволюційної трансформації культурології з урахуванням відображення світогляду людини в її реальному й ірреальному сприйнятті світу; концепція, згідно з якою гранично ємне трактування моделей культури, картин світу основане не тільки на людському знанні, а й на пізнавальному процесі в системі існуючого світогляду та світорозуміння.
Посилання
Гачев Г. Д. Национальные образы мира. Евразия — космос кочевника, земледельца и горца / Г. Д. Гачев. — М. : Ин-т ДИДИК, 1999.
Головлев А. В. Модель в культурологии / А. В. Головлев // Модель
в культурологии Сибири и Севера. — Екатеринбург : УрО РАН, 1992.
Дриккер А. С. Эволюция культуры: информационный отбор / А. С. Дриккер. — СПб., 2000.
Лотман Ю. М. О метаязыке типологических описаний культуры / Ю. М. Лотман // Учен. зап. Тарт. гос. ун-та. — 1969. — Вып. 236–
IV. — С. 463–465.
Лотман Ю. М. Семиосфера: Культура и вызов. Внутри мыслящих
миров: статьи, исследования, заметки / Ю. М. Лотман. — СПб. : Искусство, 2000.
Опанасюк О. П. Інтенціональність у просторі культури: мистецтвознавчий, культурологічний та філософський аспекти : монографія / О. П. Опанасюк. — Львів : Ліга-Прес, 2013. — 448 с.
Пригожин И. Порядок из хаоса: новый диалог человека с природой : пер. с англ. / И. Пригожин, И. Стенгерс ; общ. ред. В. И. Аршинова,
Ю. Л. Климонтовича и Ю. В. Сачкова. — М. : Прогресс, 1986. — 432 с.
Уайт Л. Наука о культуре / Л. Уайт // Антология исследований
культуры. Интерпретации культуры. — М. ; СПб., 2006. — С. 19, 152, 165.
Уайт Л. Концепция эволюции в культурной антропологии. Антология исследований культуры. Том. 1. / Лесли Уайт. — СПб. : Университет. книга, 1997. — 630 с.
Хайдеггер М. Время картины мира / М. Хайдеггер // Время и бытие: статьи и выступления. — М., 1993. — С. 10.
Шейко В. М. Культурологія : навч. посіб. / В. М. Шейко, Ю. П. Богуцький, Е. В. Германова де Діас. — Київ : Знання, 2012. — 494 с.
Эйнштейн А. Собрание научных трудов / А. Эйнштейн. — М. : Наука, 1967. — Т. 2. — С. 138.
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.