Локальний аспект в українському танці як чинник індивідуалізації хореографічної мови
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.086.10Ключові слова:
танець, хореографія, хореологія, хореографічна мова танцю, локалізація, лексика танцюАнотація
Розгляд національного танцю в контексті особливостей його національної хореографічної мови відображає вплив особливостей регіонально-локаційних етнічних груп, що історично проживають на території України. Зважаючи на синтетичне спрямування теми, дослідження виконано в історико-культурному, етнографічному й мистецькому аспектах.
Метою цієї розвідки є розгляд локального аспекту в національно-сценічному танці як чинника індивідуалізації національної хореографічної мови. Методологія дослідження базується як на загальнологічних, так і на загальнонаукових принципах, підходах, методах, які розроблені в галузі культурології, та підходах і методах, що мають значення в системі хореології та хореографії, сприяють повноцінному розкриттю проблематики дослідження, — на історичному, культурно-порівняльному, семіотичному, герменевтичному рівнях. Їх застосування дозволяє системно опанувати сучасні наукові та науково-популярні підходи до вивчення танцю як явища культури, як предмета етнографії, етнохореології тощо.
Посилання
Blahova, T. O. (2015). Formation of the theory of Ukrainian folk choreography in the historical and cultural dimension. Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychology, (30), 59, 27–30. [In Ukrainian].
Hotsaliuk, A. A. (2015). Traditions in the development of choreographic art as a reflection of socio-cultural identity. Visnyk Kharkivskoho natsionalnoho pedahohichnoho universytetu imeni H. S. Skovorody. Filosofiia, 45 (1), 16–27. [In Ukrainian].
Dunkevych, S. H. (2012). Modern stage choreography in the culture of Ukraine: a philosophical analysis [Candidate’s thesis, Drahomanov National Pedagogical University]. Drahomanov National Pedagogical University. [In Ukrainian].
Koval, M. O. (2019). Choice through the prism of national dance art. Molodyi vchenyi, 9 (73), 312–322. [In Ukrainian].
Kosakivska, L. P. (2018). Choreography. In V. A. Smolii (Head of the editorial board), H. V. Boriak, Ya. V. Vermenych, Entsyklopediia istorii Ukrainy (Vol. Ukraine-Ukrainians. Book 1, pp. 400–407). NAS of Ukraine, Institute of History of Ukraine. Naukova dumka. [In Ukrainian].
Martyniv, O. O. (2021). Ukrainian dance culture in the geographical and ethnological context of ethno-choreographic frontiers. International Journal of Innovative Technologies in Social Science, 2 (30). https://doi.org/10.31435/rsglobal_ijitss/30062021/7597. [In Ukrainian].
Pidlypska, A. M. (Ed.) (2013). Trends in the development of scientific research in the field of choreographic culture in Ukraine. Choreographic and Theatrical Culture of Ukraine: Pedagogical and Artistic Dimensions. Proceedings of the All-Ukrainian Scientific and Practical Conference, April 18–19, 2013, Institute of Innovative Technologies and Content of Education, Kyiv National University of Culture and Arts (Part 1, 331 p.). [In Ukrainian].
Savchyn, L. M. (2022). Choreographic traditions of ethnoculture in methodological paradigm of culturology. V. Volkov et al. (Reviewers), Challenges and prospects of the interaction between culture, science and arts in the modern context (pp. 138–166). Baltija Publishing. https://doi.org/10.30525/978-9934-26-206-7-8 [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.