Капельмейстерська діяльність Ю. Юрьяна в музичному житті Харкова межі ХІХ–ХХ ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.083.03Ключові слова:
академічне музичне мистецтво, музичне виконавство, інструментальне виконавство, духовий оркестр, симфонічний оркестр, капельмейстерська діяльність, Харків, професіоналізм, аматорство, репертуарАнотація
З’ясовано специфіку та роль капельмейстерської діяльності Ю. Юрьяна в музичному житті Харкова межі ХІХ–ХХ ст. Введено до наукового обігу мистецтвознавства маловідомі, раніше не оприлюднені факти з музичної історії Харкова, що висвітлюють специфіку професійної самореалізації Ю. Юрьяна як одного з адептів академічного музичного мистецтва в межах реалізації капельмейстерської діяльності. З’ясовано, що капельмейстерська діяльність здійснювалася Ю. Юрьяном у Харкові протягом 1890–1906 рр. як прагнення до професійної самореалізації. Вплив капельмейстерської діяльності Ю. Юрьяна простежується в контексті: поширення музичного професіоналізму в аматорському середовищі Харкова, застосування в ХМУ як різновиду виконавської практики духового оркестру, успішного продовження традиції літніх симфонічних концертів у місті як мистецького явища.
Посилання
Bogdanov, V. (2012). History of brass music art of Ukraine: from ancient times to the beginning of the twentieth century (Vol. 2). Osnova. [In Ukrainian].
Christmas tree at the Alexander shelter. (1895, January 10). Yuzhny krai. [In Russian].
Results of the Russian opera in Kharkov for the last season. (1892, February 25). Yuzhny krai. [In Russian].
Local chronicle. (1890, September 10). Yuzhny krai. [In Russian].
Local Chronicle. (1890, October 17). Yuzhny krai. [In Russian].
Local Chronicle. (1890, November 3). Yuzhny krai. [In Russian].
Science, Literature and Art. (1888, November 11). Kharkovskie gubernskie vedomosti. [In Russian].
Ovchar, O. P. (2016). Spiritual performance in Kharkiv in the XVIII - early XX centuries: stages of evolution [Candidate’s dissertation, KhNUM named after I. P. Kotlyarevsky]. Aladdin — Print. [In Ukrainian].
A celebration of arboriculture. Yuzhny krai. (1898, February 22). [In Russian].
Advertisement. (1898, August 26). Yuzhny krai. [In Russian].
Advertisement. (1899, August 19). Yuzhny krai. [In Russian].
Advertisement. (1905, March 30). Yuzhny krai. [In Russian].
The garden of the Commercial Club. (1906, April 26). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1889, March 6). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1890, October 21). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1892, January 4). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1892, March 2). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1892, March 6). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1896, March 2). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1896, March 6). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1896, December 8). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1905, March 24). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1906, March 8). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1906, April 10). Yuzhny krai. [In Russian].
Theater and music. (1906, September 2). Yuzhny krai. [In Russian].
Pupil orchestra of music. (1889, August 12). Kharkovskie gubernskie vedomosti. [In Russian].
Jubilee of the musical school. (1896, November 4). Yuzhny krai. [In Russian].
Yakustidi, I. (1992). Department of wind and percussion instruments. In Kharkov institute of arts: 1917–1992. (p. 182–197). [In Russian].
Loshkov, Yu. (2019). System signs of a kapellmeister’s activity. The issues of culture and arts in the interpretation of modern humanities knowledge. Liha-Pres. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.