Синкретична сутність поведінкової природи українського екранного героя
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.082.11Ключові слова:
поведінка, екранний герой, психо-емоційна реакція, християнство, язичництво, страх, конфліктАнотація
Тематичне розкриття аудіовізуального продукту відбувається внаслідок максимальної кореляції проявленої поведінки екранних героїв та потужного емоційного відгуку в глядацької аудиторії. Створення ефекту психоемоційного «щеплення» відбувається за умови культурної синергії екранного видовища та емоційного світу глядачів. Безумовне тематичне співпадіння можливе як наслідок впізнаваності глядачем поведінкових реакцій екранних героїв на позасвідомому рівні. Це відбувається в результаті приналежності до спільної етнокультурної групи, до одного ціннісного кола. Одним із головних аспектів селекції поведінкових ознак є специфічна реакція, яку провокує в героя страх. Дослідження джерел виникнення страху, його природи та психофізичних трансформацій поведінки героя є ключовим завданням у процесі створення екранної історії. Українська культурна парадигма була сформована внаслідок синкретизму язичництва та християнства. Це створило певну лабільність у природі збудників страху. Залежно від рівня загроз, герой існує або на рівні інтелектуального самосприйняття, або вивільняє архаїчну самобутність.
Посилання
Iepyk, L. I. (2021). Ukrainian heroic cinema (late XX — early XXI century). Makarenko State Pedagogical University. [In Ukrainian].
Illarion (Ogienko I.; Metropolitan) (1992). Pre-Christian beliefs of the Ukrainian people: a historical and religious monograph. Oberehy. [In Ukrainian].
Koncha, S. (2009). On the origin of the name of the epic hero Ilya Muromets (historical and geographical aspect). Istoryko-heohrafichni doslidzhennia v Ukraini, 11, 121–136. [In Ukrainian].
Lobanova, A. S. (2000). Features of moral consciousness of social objects-mimics. DSpace Repository. elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6208. [In Ukrainian].
Lobanova, A. S. (2016). Social mimicry in the conditions of crisis and hybrid war: the search for empirical indicators. Visnyk LNU imeni Tarasa Shevchenka, 5, 55–71. [In Ukrainian].
Makarchuk, S. A. (2015). Ethnography of Ukrainians. Ivan Franko Lviv National University. [In Ukrainian].
Murovana, K. (2016). A multifaceted hero is the key to the creative and commercial success of a screen work. Ekranoznavstvo. Zbirka naukovo-metodychnykh statei, 1, 49–55. [In Ukrainian].
Pohrebniak, H. P. (2021). Authorial cinema in the artistic culture of the second half of the XX and early XXI centuries. National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.