Візуальне маркування мотиву дороги у творчому просторі Василя Мисика
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.080.13Ключові слова:
візуальне маркування, мотив дороги, стереотипні поетичні образи, поетична творчість, фотомистецтво, міфопоетична картина, неокласика, мотив-культурема, культурний кодАнотація
Статтю присвячено аналізу одного з ключових візуальних образів, а саме «мотиву дороги» як чиннику формування міфопоетичної картини світу автора. Досліджено особливості функціонування мотивів-культурем на різних етапах формування творчого становлення автора в поетичній творчості. Показано, яким чином стереотипні візуальні образи сприяють створенню етичного та естетичного ідеалу, у якому органічно поєднуються традиції народної творчості та принципи неокласики. У статті обґрунтовано важливість окремих архетипних словесних та візуальних поетичних образів, у яких автор втілює духовно-культурні надбання українського народу. Розкрито ментальний потенціал поезії, розглянуто найважливіші культуреми в контексті формування загальнолюдських цінностей. Доведено, що творче переосмислення культуреми як формули культурного коду конкретної спільноти людей є формою декодування культурного коду національної культурної спадщини.
Посилання
Akishyna, M. (2015). Motif as a leading concept in the study of English-language poetic discourse of the XXI century. Visnyk Khersonskoho derzhavnoho universytetu. Ser.: Linhvistyka, 24, 88–91. [In Ukrainian].
Bazylevskyi, V. (2021). The mathematics of poetry. ...I tsilyi vsesvit dopomih nesty, 233–244. Maidan. [In Ukrainian].
Belekhova, L. I. (2001). Archetypes in the figurative picture of the world of Lesya Ukrainka and Emily Dickinson. Mova i kultura. Materials of the international conference. Tavria. [In Ukrainian].
Kachurovskyi, I. (2021). Riddles of Vasyl Mysyk. ...I tsilyi vsesvit dopomih nesty, 84–88. Maidan. [In Ukrainian].
Kushnirova, T. V. (2004). Motif as a literary category: features and typology Visnyk Poltavskoho derzhavnoho pedahohichnoho universytetu imeni V. H. Korolenka, 1 (34), 3–11. [In Ukrainian].
Mysyk, V. (1970). Lan. Selected works. Dnipro. [In Ukrainian].
Pereiaslov, V. O. (2014). Nature in the aesthetic and philosophical landscapes of V. Mysyk. Naukovi zapysky KhNPU im. H. S. Skovorody, 3 (79), Part 1, 116–128. [In Ukrainian].
Potebnia, O. O. (1996). Thought and language. Slovo. Znak. Dyskurs: Antolohiia svitovoi literaturno-krytychnoi dumky XX st., 2–39. Litopys. [In Ukrainian].
Solovei, E. (1998). Ukrainian philosophical lyrics: a textbook for a special course. Yunivers. [In Ukrainian].
Tymchenko, A. (2010). The structure of the motif: to the question of theoretical understanding. Literaturoznavchi obrii. Pratsi molodykh uchenykh, 17, 5–8. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.