Культурологічні аспекти музично-критичних пресодруків Нестора Нижанківського
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.079.02Ключові слова:
музична регіоналістика, композиторська музично-критична спадщина, Нестор Нижанківський, Східна Галичина, публіцистика, часопис «Діло», культуротворчість, полемічний стильАнотація
Висвітлено публіцистичний доробок українського композитора, громадсько-освітнього діяча, музичного критика Нестора Нижанківського, у якому розглянуті питання культуротворчого спрямування. Проаналізовано пресодруки «Наші музичні болячки» та «Шляхи розвитку української музики (У відповідь п. Антонові Рудницькому)», що вийшли друком на сторінках часопису «Діло» у 30-х роках ХХ століття. Охарактеризовано культурологічну змістову наповненість зазначених газетних матеріалів галицького журналіста, які містять багатий інформативний матеріал щодо визначення виховної ролі музичного мистецтва та розуміння високого професійного рівня композиторського напрацювання в музичній культурі Східної Галичини першої третини ХХ століття. Означено, що ці соціокультурні пресодруки мають аксіологічний потенціал, який транслює систему цінностей у суспільний простір українського народу.
Посилання
Bulka, Y. (1997). Nestor Nyzhankivskyi: Life and creativity. Vydavnytstvo M. P. Kots. [In Ukrainian].
Kobrin, N. (2004). Galician music criticism of the 20s and 30s of the XX century. (based on materials from Ukrainian periodicals). Zbirnyk prats Naukovo-doslidnoho tsentru periodyky, 12, 299–319. [In Ukrainian].
Molchko, U. (2014). The journalistic legacy of Nestor Nyzhankivskyi: monograph. Posvit. [In Ukrainian].
Nyzhankivskyi, N. (1934a). Our musical sores. Dilo, 307, 6; 308, 6. [In Ukrainian].
Nyzhankivskyi, N. (1934b). Ways of development of Ukrainian music (In response to Mr. Anton Rudnytskyi). Dilo, 76, 4; 77, 4. [In Ukrainian].
Pochtovyk, A. M., & Shcherbatska, Y. I. (2022). The figure of Nestor Nyzhankivskyi. Consideration in the context of the formation of Ukrainian musical culture and comparative analysis of his arrangements of folk songs. “Moloda muzykolohiia — 2022: nauka i praktyka”. Proceedings of the All-Ukrainian Scientific and Practical Conference of Higher Education Applicants and Young Scientists Science and Practice, Kyiv, 49. Electronic edition. [In Ukrainian].
Rudnicki, А. (1934). Modern music. Sygnaly, 4–5, 13–15. [In Polish].
Vytvytskyi, V. (1989). In musical ways. Memoirs. Modernity. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.