Тенденції розвитку естради у військовий час
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.078.12Ключові слова:
естрадне вокальне мистецтво, вітчизняні артисти, військова тематикаАнотація
Розглянуто діяльність українських артистів у військовий час сьогодення. Відзначено, що для вітчизняних виконавців написання і втілення мотивуючих композицій, які продиктовані сучасними реаліями війни, є обов’язковим елементом творчості, адже їх головне завдання — надихати піснями на перемогу та піднімати дух українського народу.
Виявлено важливість заходів як щодо волонтерських концертів для бійців, так і з приводу виступів на спеціальних заходах зі зборами коштів на допомогу ЗСУ в нашій країні і поза її межами.
Визначено, що об’єднання артистів заради творчих проєктів під час війни є позитивним прикладом для країни.
Виявлено основні тенденції функціонування та розвитку вокального мистецтва естради на сучасному етапі в Україні. Доведено, що діяльність вітчизняних артистів є важливим надихаючим аспектом для суспільства. Також проаналізовано значення всіх розглянутих тенденцій для досягнення перемоги країною.
Посилання
Dedush, O. V. (2014). Ukrainian military songs as an element of national identity. Molodiy vcheniy, 7 (1), 32–36. [Іn Ukrainian].
Dzinhlyuk, O. S., Hrechiha, V. A. (2019). Patriotic song as an integral element of the national consciousness of Ukrainians. Zakarpatski filologichni studiyi: naukoviy zhurnal. Vol. 2, Issue 9, 118–123. Publishing house “Helvetika”. [In Ukrainian].
Drozdova, E. (May 15, 2022). War and music. How the musical preferences of Ukrainians changed on YouTube. texty.org.ua. https://texty.org.ua/articles/107687/vijna-ta-muzyka-yak-zminyuvalysya-muzychni-vpodobannya-ukrayinciv-v-yutubi/ [In Ukrainian].
Karpinska, V. (August 22,2022). Music of War: Songs That Became Symbols of Resistance in the War of 2022. Chesno. https://www.chesno.org/post/5286/ [Іn Ukrainian].
Mironenko, T. (May 16, 2022). Show business at war. Comedians, artists and event managers organize concerts for the military. How jokes and music help at the front. Forbes. https://forbes.ua/inside/shou-biznes-na-viyni-gumoristi-artisti-ta-ivent-menedzheri-vlashtovuyut-kontserti-dlya-viyskovikh-yak-zharti-i-muzika-dopomagayut-na-fronti-16052022-5994 [In Ukrainian].
Pokalchuk, O. (August 4, 2022). Why is art needed in wartime? Zn.ua. https://zn.ua/ukr/SOCIUM/dlja-choho-potribne-mistetstvo-pid-chas-vijni.html [Іn Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.