XXI століття як культурний поворот в еволюції американської космічної кінофантастики
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.078.09Ключові слова:
наукова фантастика, американський кінематограф, історія кіно, кінофантастика, сучасне кіноАнотація
Розглянуто новий етап в історії американської космічної кінофантастики, який розпочався з ХХІ ст. та задав жанру нові напрями розвитку. Виявлено та охарактеризовано ключові напрями розвитку жанру на цьому етапі на прикладах стрічок «Марсіанин» (2015, реж. Р. Скотт), «Вартові Галактики» (2014, реж. Д. Ганн), «Інтерстеллар» (2014, реж. К. Нолан), «Тор» (2011, реж. К. Брана), «До зірок» (2019, реж. Дж. Грей), «Месники» (2012, реж. Дж. Уідон). За допомогою історичного, компаративного та системного методів виявлено місце новітнього етапу космічної кінофантастики в контексті загальної історії жанру у ХХ–ХХІ ст., нові культурні сенси і меседжі, які цей етап запропонував суспільству.
У результатах дослідження представлено детальний огляд новітнього етапу в еволюції жанру космічної кінофантастики США у ХХІ ст., охарактеризовано нові ключові напрями, за якими знімаються фільми жанру в цей час. Окрім цього, з’ясовано, як ці напрями, що сформувалися на цьому етапі, впливають на перспективи та розвиток жанру в майбутньому.
Посилання
Krynytska, N. I. (2017). Mythology of the frontline in modern American science fiction on the example of literature and cinema. Visnyk Kharkivskoho natsionalnoho universytetu imeni V. N. Karazina, 76, 23–28. [In Ukrainian].
Krynytska, N. I. (2021). Mundane science fiction: loss of dreams or maturity? Suchasni literaturoznavchi studii, 18, 59–65. [In Ukrainian].
Bassil-Morozow, H. (2017). Loki then and now: the trickster against civilization. International journal of Jungian studies, 9, 84–96. [In English].
Cornea, C. (2007). Science fiction cinema between fantasy and reality. Edinburgh University Press Ltd. [In English].
Kristanto, W. (2018). Construction of Heroes in Guardians of The Galaxy (2014). Passage, 6, 92–105. [In English].
Flores, E. V. (2019). From Perseus to the Selkies: A Panorama of Film Adaptations of European Myths [Bachelor’s diploma, Universitat de Barcelona]. [In English].
Nir, B. (2014). Biblical Narratives in INTERSTELLAR. Science fiction and religion, 1, 53–69. [In English].
Sobchak, V. (1985). The Virginity of astronauts: Sex and Science Fiction Film. Shadows of the Magic Lamp: Fantasy and Science fiction in film, 1L, 41–57. [In English].
Susilawati, S., Purnamasari, A. (2019). Moral values in The Martian (2015). Concept: Community Concern for English Pedagogy and Teaching, 5, 46–59. [In English].
Syam, N., Manjima Prakash, T., Pai Geetha, R. (2019). Norse Mythology in Popular Culture: A Study of the Thor Trilogy in the Marvel Cinematic Universe. International Journal of Innovative Technology and Exploring Engineering, 7, 162–164. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.