Розвиток методики і концепції спортивних бальних танців в умовах дистанційного навчання в Україні у 2010 — на початку 2020-х років
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.076.17Ключові слова:
спортивний бальний танець, соціалізація, мотивація, клуб спортивного танцюАнотація
Стаття присвячена попередньому аналізу проєкту з продовження тренувального процесу зі спортивних бальних танців у формі дистанційного інтерактивного навчання. Виявлено визначальну роль соціалізуючої функції бальної хореографії також у її спортивному виді. Викладено основи авторської методики вдосконалення танцівників-спортсменів за принципами самоаналізу рухів і свідомого їх виконання.
Посилання
Bazela, D. (2019). Activities of sports ballroom dance clubs in Ukraine: current status and prospects for development. Kultura i suchasnist, 2, 80–85. [In Ukrainian].
Blok, L. (1987). Classical dance. History and modernity. M. [In Russian].
Degtyareva, E. (2012, May-June). Popularization of ballroom dances and prospects for their further development. Vestnik MGUKI, 3 (47), 115–119. [In Russian].
Hrytsyshyn, T. (2007). Technical training of dancers on the basis of diving exercises and reference points of student figures. [Author’s abstract of Candidate of Sciences in Physical Education and Sports. Lviv]. [In Ukrainian].
Karp, P. (1980). Ballet and drama. M. [In Russian].
Keba, M. (2020). Sports ballroom dancing in the context of narrative discourse. Aktualni pytannia humanitarnykh nauk. Issue 31, vol. 1, pp. 136–140. [In Ukrainian].
Myshko, V. (2021). Psychophysiological criteria for the manifestation of success in the formation of choreographic skills by young athletes. [Author’s abstract, thesis of Candidate of Sciences in Physical Education and Sports. Kyiv]. [In Ukrainian].
Pavliuk, T. (2008). Regularities and mechanisms of evolution of ballroom dancing as one of the types of choreography. Visnyk KhDADM, 12, 98–109. [In Ukrainian].
Pavliuk, T. (2012). The role of ballroom choreography and its cultural mission in society. Structural and functional aspect. Kultura Ukrainy, 36. [In Ukrainian].
Striganova, V., Uralskaia, V. (1978). Modern ballroom dance. Kharkiv. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.