Сценічне мовлення як важлива складова професійних навичок у процесі опанування професії актора
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.076.16Ключові слова:
театральне мистецтво, сценічне мовлення, професійні навички, актор, сценічна практика, голос, акторський тілесний тренажАнотація
Виявлено, що важливою складовою в професії актора є втілення навичок сценічного мовлення. Розглянуто питання важливості опанування цієї складової, що практично доведено багатьма поколіннями акторів, через механізм залучення емоційно-образних засобів (серед яких є і сценічна мова) для виявлення загального театрального задуму сценічного дійства. Також у межах аналітичного дослідження проаналізовано механізм формування базових професійних навичок у здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітньої програми «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно».
Посилання
Babich, N. (1990). Fundamentals of speech culture. Svit. [In Ukrainian].
Cherkashin, R. (1955). Artistic reading. Techniques and logic of language: Study guide. Vyshcha shkola. [In Ukrainian].
Cherkashin, R. (1989). Artistic word on stage. Training manual. Vyshcha shkola. [In Ukrainian].
Egorova, A., Radchenko, A. (2001). Stage speech logic. VGIK. [In Russian].
Gladysheva, A. (2007). Stage speech: Dictional and orthoepic standards: Training manual to be used in higher educational institutions of culture and arts of III–IV accreditation levels. [In Ukrainian].
Ignatiuk, M., Suliatytskyi, M. (2011). Star teller’s candle: Stage speech textbook for students of higher educational institutions of culture and arts. Navchalna knyha — Bohdan. [In Ukrainian].
Kornienko, N. (2018). Expansions of theater in quantum times. The temptation of radicalism (fragment). Bulletin of the Kyiv National University of Culture and Arts, 1, 36–49. [In Ukrainian].
Oliynyk, G. (2007). Expressive reading. Fundamentals of theory. Teachers’ manual. Navchalna knyha — Bohdan. [In Ukrainian].
Pavlov, I. (1952). Complete works in 6 volumes. Publishmed by AS of USSR. [In Russian].
Sokyrko, L. (1971). Actor’s word: Tips on orthoepy of Ukrainian stage speech. Mystetstvo. [In Ukrainian].
Stanislavsky, K. (1955). Actor’s self-cultivation. [In Russian].
Sukhomlynsky, V. (1988). One hundred tips for teachers. Radianska shkola. [In Ukrainian].
Zaporozhets, T. (1974). Stage speech logic. Prosveshhenie. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.