Нові інталіо Андрія Левицького
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.076.09Ключові слова:
Андрій Левицький, українська графіка 2000–2020-х рр., інталіоАнотація
Розглянуто діяльність Андрія Левицького. Це — цікавий сучасний український графік, широковідомий як в Україні, так і за кордоном, володар низки престижних міжнародних відзнак за найкращі твори в галузі графічного мистецтва. Митець працює в різних графічних техніках — офорт, акватинта, мецо-тинто, суха голка, але суто термінологічно надає перевагу західному визначенню «інталіо», яке так чи інакше об’єднує їх усі. Нові інталіо Андрія Левицького, зокрема виконані протягом 2019–2022 рр., демонструють широкий розмай пошуків митця. Він звертається до безпредметного мистецтва («Temperate test of Nature», «Archers sweet surrender» (об. — 2001), «Dukedom Day», «Dukedom Night» (об. — 2020)), експериментує із формою, композицією та колористичним рішенням своїх творів («Дерево жука. Сад» (2019), «On the Bridge» (2021)). Особливо ж привертає увагу поява в графіці художника персонажів як дещо символічних, так і достатньо повноцінних («Toros Bravos», «Motus Animi Continuus», «Поема про хінне дерево (Жан Лафонтен)», «Игрокъ. Достоєвський vs Толстой» (усі — 2021)). Це може свідчити про початок зовсім нового періоду в його графіці.
Посилання
d’Arcy Hughes Ann, Vernon-Morris Hebe. (2008). Printmaking: Traditional and Contemporary Techniques. Definitive resource book for printmakers, artists, and students. Rotovision. [In English].
Katerynenko, N. (2011, 30 June — 5 July). Train is Motion Constant. Magistral`, р. 12. [In Ukrainian].
Kvitka, H. (2013). Portrait of Three. Intaglio of Andrew Levitsky. Obrazotvorche мystecztvo, 2, 78–79. [In Ukrainian].
Lahutenko, O. (2001). Triennale «Graphic Art — 2000». Obrazotvorche Mystecztvo, 1, 47–49. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2004). Sonnets to Intaglio. Free time, 11, 94–97. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2004, December 16). Art Possibilities of Topography. Den’, р. 7. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2004, December 21). Graphic Spaces by Andrew Levitsky. Demokratychna Ukrajina, р. 10. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2004, February 18). Deep «Shamanism». Den’, р. 7. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2009, December 17). Graphic Signs. Kievskie vedomosti, р. 7. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2010). Art Possibilities of Topography. Obrazotvorche мystecztvo, 2–3, 30–31. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2010, December 1). Four Views on Etching Art. Den’, р. 7. [In Ukrainian].
Lamonova, O. (2022). Kyiv by Andrew Levitsky. Nauka i suspil’stvo, 2, 62–63. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.