Методи й прийоми аранжування естрадноджазової музики для баяна та акордеона у стилі свінг
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.075.11Ключові слова:
аранжування, акордеон, джаз, імпровізація, акомпанемент, ритм-секціяАнотація
У статті висвітлено проблематику популяризації інструментального виконавства баяністів та акордеоністів з боку жанрового вдосконалення концертного репертуару, на основі ідеї розширення стилістичних меж програми, пропонування нових методів і прийомів інструментального аранжування при підготовці й виконанні естрадної та джазової музики в бажаних жанрах і стилях, адаптуючи музичний матеріал під власне виконання.
Розглядаються затребуваність оригінальності концертної програми баяніста та акордеоніста і необхідність додавання до неї творів легкого жанру. Надані рекомендації щодо побудови композиції в стандартному виді форми, щоб полегшити сприйняття та розуміння складних ритмічних схем акомпанементу, розкладеного для гри партії лівої руки й частково правої. Також обґрунтовуються питання про доцільність аранжування жанрів музики, які більш природно звучать та зручно виконуються на інструментах.
Посилання
Cherepanyn, M., Bulda, M. (2008). Variety Olympus of Accordion: monograph. Lileia. [In Ukrainian].
Keldysh, Ju. V. (Ed.) (1973). Musical encyclopedia. (Vol. І). Sovetskij kompozitor. [In Russian].
Lips, F. (1985). The art of playing the accordion. Muzyka. [In Russian].
Semeshko, A. A. (2014). Faithful Servant of Music. (About The Profession, About The Mastership And Not Only...). Chatting-dialogue with Svetlana Rybina. Acco-opus. [In Russian].
Strel’chenko, K. (2012). Ch. Corea “Crystal Silence” Arrangement. V. P. Titarenko (Ed.). Zhurnal “Dzhaz”, №1 (35). Ministry of Justice of Ukraine. Vydavnytstvo “Art Studiia Druk”. [In Russian].
Strelchenko, K. (2014). Practical Course of Jazz Accompaniment For Bayan And Accordion: Teach method. manual for stud. of higher schools of arts. Borys Grinchenko Kyiv University, Institute of Arts. [In Ukrainian].
Strelchenko, K. (2017). Modern Arrangements And Transcriptions of Pieces For Bayan And Accordion: Teach-repert. coll. for studs. of h. schools of arts: in 2 parts. (P. І). Borys Grinchenko Kyiv University. [In Ukrainian].
Strelchenko, K. (2019). Methods of Performing Works on Bayan And Accordion in Pop and Jazz Styles. Naukovi zapysky. Seriia pedahohichni nauky. Issue СХХХХІІ (142). Ministry of Education and Science of Ukraine. L. L. Makarenko (Ed.). Education of the National Pedagogical University named after M. P. Drahomanov. [In Ukrainian].
Strelchenko, K. (2021). Modern Arrangements And Transcriptions of Pieces For Bayan And Accordion: Teach-repert. coll. for studs. of h. schools of arts: in 2 parts. (P. ІІ). Jazz. Borys Grinchenko Kyiv University. [In Ukrainian].
Vlasov, V. (2008). School of Jazz Accordion And Bayan. Astroprint. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.