Місце дисципліни «Основи сценічного руху: історичний етикет» у фаховій підготовці сучасного актора та її зв’язок з предметами професійного та практичного циклу
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.074.07Анотація
Пластична виразність актора є однією з найважливіших навичок під час здобуття професійних знань, що враховано в структурі педагогічного процесу театральних ЗВО. Суттєва роль відводиться дисциплінам пластичного циклу, зокрема основам сценічного руху, однією зі складових якого є історичний етикет, що розвиває психофізичний апарат актора, виховує почуття краси та витонченості руху, форми і стилю. У процесі дослідження визначено роль дисципліни «Основи сценічного руху: історичний етикет» у професійно-практичній підготовці актора в контексті вимог сучасного театрального мистецтва та під сучасним кутом зору обґрунтовано необхідність вивчення стильової поведінки й історичного етикету майбутніми акторами в контексті навчального процесу. Опанування означеної дисципліни розкриває особливості стильової поведінки та пластики різних історичних епох, досконале володіння якими дозволяє акторові підвищити рівень загальної пластичної культури, достовірно втілювати різноманітні історичні образи, використовувати здобуті знання та набуті навички у створенні пластичних характеристик сучасних образів, надає можливості ширше реалізувати творчий потенціал студента під час опанування суміжних дисциплін, робить його затребуванішим у професії.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.