Діяльність Петра Потапенка в контексті формування та розвитку музичної культури української діаспори
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.073.08Анотація
Досліджено життєвий та творчий шлях Петра Потапенка — українського бандуриста, композитора, хорового диригента, учасника та мистецького керівника Капели бандуристів ім. Т. Г. Шевченка (1950–1964 рр.), засновника першого в західній діаспорі жіночого ансамблю бандуристок (Капела бандуристок Спілки української молоді Америки) (1956 р.). Здійснено спробу охарактеризувати вплив соціокультурного простору та культурномистецького середовища на формування творчої особистості П. Потапенка. Проаналізовано історикокультурні аспекти діяльності митця в контексті функціонування вищевказаних колективів та введено до наукового обігу маловідомі факти з біографії митця. Виявлено внесок П. Потапенка в розвиток української музичної культури та бандурництва в американській діаспорі, а також визначено значення його діяльності для української культури ХХ ст. загалом.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.