«Мультикультуралізм» Василя Курилика: авторський творчий метод
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.072.25Ключові слова:
авторський, метод, Курилик, Канада, емігранти, мультикультуралізм, художникАнотація
Досліджено авторський творчий метод «мультикультуралізм» канадського художника, внука перших українських емігрантів Василя Курилика. На основі мистецтвознавчого аналізу окремих живописних творів вивчено символіко-метафізичні та філософські аспекти творчості митця. Завдяки методу формально-стилістичного аналізу виявлено закономірності появи окремих творів, охарактеризовано мистецькі процеси, що відбувалися в канадсько-українському середовищі, які мали значний вплив на творчість В. Курилика. Цей методологічний інструмент ефективно допоміг при стилістичній характеристиці полотна, зокрема у виявленні формальної організації твору: простору, часу, кольору, світла, ритму, композиції, перспективи. Також проаналізовано унікальну художню авторську «мішану» техніку, здобуту тривалими багаторічними експериментами, та вплив художнього методу Ніколаїдеса на композиційну структуру твору В. Курилика.
Посилання
Boberskyі, B. Exhibition of Vasyl Kurylyk in Warsaw. Pryvatnyi arkhiv Pavla Lopaty. Windsor. [In Ukrainian].
Carpenter, C. (2000). William Kurelek: Teller of Tales. The Lion and the Unicorn. Baltimore: The Johns Hopkins University Press. [In English].
Kritzwiser, K. (1982). Kurelek’s horizons define his simple vision A credo wrestled out of doubt and fear and self-probing. Globe & Mail, 29.11.13. [In English].
Mandel, Ch. (1993). Good cross-section in Kurelek exhibit: Final Edition Special to The Journal Edmonton Journal. Edmonton Journal, 3, 14. [In English].
Nicolaides, K. (1941). The Natural Way to Draw. Boston: Houghton Mifflin. [In English].
Olenska-Petryshyn, A. (1966). The meaning of the form. Suchasnist, 1, 25–39. [In Ukrainian].
Rak, J. (2004). Pain and painting: William Kurelek and autobiography as mourning. Mosaic: A journal for the interdisciplinary study of literature, 2, 21. [In English].
Shevelov, Y. (1985). Vasyl Kurylyk is a painter of the twentieth century. Novi dni, 1, 3–8. [In Ukrainian].
Solovii, Yu. (1964). Pop art is the latest art. Suchasnist, 1, 58–69. [In Ukrainian].
Solovii, Yu. (1965). Thoughts from the thicket of neon lights or about the modern in our contemporary art. Suchasnist, 2, 52–62. [In Ukrainian].
Solovii, Yu. (1968). More ideas — more extreme ideas. Suchasnist, 12, 44–49. [In Ukrainian].
Stanaitis, R. The people’s painter William Kurelek 1927–1977. [In English].
Stebelskyі, B. (1975). Vasil Kurilik. Zakhidnokanadskyi zbirnyk. Yar Slavutych (Compiler). (Part II, pp. 232–252). Edmonton. [In Ukrainian].
Sybesma-Ironside, J. (1985). Through a glass darkly: William Kurelek’s picture books. Canadian Children’s Literature. Journal of criticism and review, 39–40, 8–20. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.