Жанрово-стильові пріоритети акордеонного виконавства в традиційно-побутовій культурі США
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.072.21Ключові слова:
акордеон, побутове музикування, ансамблеве виконавство, жанри американської народної музики, стилі американської народної музикиАнотація
Розглянуто вплив соціально-історичних, геополітичних та етнокультурних чинників на формування традицій акордеонного виконавства в музичному побуті населення різних регіонів США. Охарактеризовано жанри й стилі американської народної музики, яка виконується на акордеоні. Визначено інструментальний склад музичних груп та розглянуто функції акордеону у відтворенні фактури інструментальних і вокально-інструментальних композицій. Розкрито особливості інструментальних засобів виразності та прийомів гри на діатонічних кнопкових акордеонах, клавішному акордеоні в жанрі польки, стилях кейджн, зайдеко, текс-мекс конхунто, папаго-піма. Визначено стильову специфіку й висвітлено творчі досягнення відомих американських акордеоністів та гуртів за участі акордеона.
Посилання
Konen, V. (1977). Paths of American Music. Essays on the history of US musical culture. Moscow: Sovetskij kompozitor. [In Russian].
Korotkov S. A. (1996). History of Contemporary Music. Kiev: Production center LAV-studio, LLP TSUI “KIY”. [In Russian].
Pasichynska, T. V. (2017). Keijan and Zaideko styles in the context of American musical culture of the XVIII–XX centuries. (historical aspect). Kultura Ukrainy, 56, 319–325. [In Ukrainian].
Pereverzeva, M. (2017). Traditional Music of the USA: Historical and Genre Panorama. Muzykal’naja akademija, 2, 89–95. Moscow. [In Russian].
Sigida, S. Yu. (2012). Musical culture of the USA at the end of the XVIII — the first half of the XX century. Formation of national identity (Abstract on the sausage of the degree of Doctor of Arts). Moscow: Moscow State Conservatory P. I. Tchaikovsky. Retrieved from https://www.mosconsv.ru/ru/person.aspx?id=8932. [In Russian].
Danielsen, A. (2018). Calexico’s Keeps Thread That Keeps Us: Music Without Borders. Retrieved from https://thinkchristian.net/calexicos-thread-that-keeps-us-music-without-borders. [In English].
Fertel, R. (2019). Cajun & Creole Instruments: Accor-dion. Retrieved from https://www.lafayettetravel.com/blog/post/cajun-creole-instruments-accordion/. [In English].
Polka in the United States. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Polka_in_the_United_States. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.