Аналіз еволюційних процесів в українській пісенній естраді кінця ХХ — початку ХХІ ст. в працях Миколи Мозгового
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.072.13Ключові слова:
Микола Мозговий, виконавський стиль, українська естрада, творча діяльність, авторська пісня, масовізація естрадного мистецтваАнотація
Показано вагомість наукової та культурно-просвітницької діяльності Миколи Мозгового, яка була спрямована на дослідження історичного розвитку масової музичної культури та шоу-бізнесу в Україні, популяризації української естрадної пісні, формування нової генерації вокалістів, здатних співати без фонограми. У сучасних умовах функціонування шоу-бізнесу підкреслюється важливість вивчення мистецьких надбань минулого, дослідження творчості таких корифеїв, як Микола Мозговий. Продемонстровано, що М. Мозговий як науковець уперше системно підійшов до дослідження еволюційних процесів формування музичної естради в Україні, зумів визначити немало чинників, які визначають рівень масовізації вітчизняної естради, проаналізував особливості історичного розвитку української естради кінця ХХ — початку ХХІ ст., дослідив роль супровідно-технічних засобів. Особливого значення М. Мозговий надавав сучасним ринковим механізмам та культурним чинникам як визначальним факторам еволюційного розвитку естрадного пісенного жанру.
Посилання
Mozghova, O. M. (2013). Creativity of Mykola Mozghovyi as a phenomenon of Ukrainian mass music culture. (Author’s dissertation ... Candidate of Art History). 26.00.01. Kyiv. [In Ukrainian].
Mozghovyi, M. P. (2007). Trends in the formation and development of Ukrainian pop song. (Author’s dissertation for the degree of Candidate of Art History). Kyiv. [In Ukrainian].
Mozghovyi, M. P. (2008). Features of the Ukrainian hit in the context of the development of the national stage. Visnyk Kharkivskoi derzhavnoi akademii dyzainu i mystetstv, 10, 72–79. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/had_2008_10_12. [In Ukrainian].
Mozghovyi, M. (2008). Historical and cultural conditions of development of the Ukrainian song variety of the XX century. Narodoznavchi zoshyty, 3–4, 313–317. [In Ukrainian].
Mukha, A. (2004). Composers of Ukraine and the Ukrainian diaspora: a handbook. Muzychna kultura. [In Ukrainian].
Ostrovsky, I. (2002). Mykola Mozghovyi: “There are shows, but no toilets”. Den, August 2, 2002. Retrieved from https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/mikola-mozgoviy-shou-ie-tualetiv-nemaie. [In Ukrainian].
Otkydach, V. (2013). Variety singing and show business: a textbook. Vinnytsia: Nova Knyha. [In Ukrainian].
Stryga, A. V. (2018). The main forms of musical creativity of Mykola Mozghovyi. Kultura i suchasnist, 2, 276–280. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kis_2018_2_50. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.