Зародження прикарпатської хореографічної культури та її осмислення в літературних джерелах
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.072.03Ключові слова:
культура, хореографічна культура, фольклор, танець, народний танецьАнотація
Виконано аналіз літературних джерел, у яких досліджується процес зародження та розвитку хореографічної культури Прикарпатського регіону як етнокультурної спадщини українського народу. Визначено особливості танцювального канону регіону, який формувався в результаті взаємовпливів регіональних культур та культур сусідніх народів, набував своєї неповторності, етнічної самобутності, колоритності, що вможливило, y подальшому, його ідентифікацію серед широкої палітри хореографічного матеріалу різних регіонів України та світу.
Посилання
Avramenko, V. A. (1947). Dances, music and uniform. New York; Winnipeg; Kyiv; Lviv: Ukraine Booksellerand Publishers Ltd. [In Ukrainian].
Vasylenko, K. Yu. (1997). Ukrainian dance: a textbook. Kyiv. [In Ukrainian].
Harasymchuk, R. (2008). Folk dances of Ukrainians of the Carpathians. Lviv. [In Ukrainian].
Holdrych, O. S. (2004, February 19–25). Shadows of forgotten dances. Ukrainskyi shliakh, 7. [In Uk-rainian].
Humeniuk, A. I. (1963). Folk and choreographic art of Ukraine. Kyiv: Akademiia nauk URSR. [In Uk-rainian].
Humeniuk, A. I. (1969). Ukrainian folk dances. Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Krypiakevych, I. P. (1984). Galicia-Volyn principality. Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Martyniv, O. (2017). Activities of outstanding Ukrainian choreographers in the context of the development of Hutsul choreography. Retrieved from http://dspu.edu.ua/hsci/wp-content/uploads/2018/02/017-13.pdf. [In Ukrainian].
Pisklova, I. S. (2013). Status and research of dance folklore of Slobozhanshchyna. Visnyk Lvivskoi akademii mystetstv (Issue 24, 156–166). Lviv. [In Ukrainian].
Chuhaieva, I. K. (2018). Chernihiv Chronicle of the XI–XIII centuries: historiographical myth or historical source?: monograph. Chernihiv: Public Company “PVK «Desna»”. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.