Інтонаційна атрибутика традиційного співу і декламації сучжоуської музичної драми
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.071.16Ключові слова:
сучжоуська музична драма, лахуньцян, спів, декламаційне мовлення, дикція, дихання, техніка да-шетоуАнотація
Розглянуто мелодійні і декламаційні особливості сучжоуської музичної драми. Відзначено, що у сфері вокальної музики виявлення традиційних національних атрибутів співочого та декламаційного інтонування, основаного на одночасному і послідовному звучанні мовлення й музики, надзвичайно важливе і сприятиме оволодінню художньою технікою цієї галузі виконавства. Сучжоуська музична драма — один з чотирьох основних видів аньхойської драми, раніше відома під назвою «лахуньцян» (кит. «наспіви, що беруть за душу») — у 2006 р. додана до Державного списку об’єктів нематеріальної цивілізаційної спадщини китайського народу. Здійснена спроба розглянути особливості мелодії та декламаційного мовлення в сучжоуській музичній драмі.
Посилання
Vasina-Grossman V. (1972). Music and poetic word. (P. 150). Moscow: Muzyka. [In Russian].
Go Qianping (2019). Vocal recitation as a musical-semantic phenomenon in the European opera of the XIX–XX centuries (Thesis of the Candidate of Art History). Odesa: Odesa National A. V. Nezhdanova Academy of Music. [In Ukrainian].
Dolivo A. (1962). Recitatives in vocal art. Voprosy muzykalno-ispolnitelskogo iskusstva, 3. Moscow: Muzyka. [In Russian].
Druskin M. (1977). Recitative in Russian classical opera. Issledovaniia. Vospominaniia. (P. 96–169). Leningrad; Moscow: Sovetskii kompozitor. [In Russian].
Neumann Fr. (1962). Die Asthetik des Relitativs. (S. 132). Straßburg — Baden — Baden. [In Germany].
Zhang Siqu. (2018). The specificity of the vocalist’s breathing in the Suzhou musical stage drama. Social and Economic Aspects of Education in Modern Society (December 20, 2018). (Vol. 1, p. 47–51). RS Global Sp. z O O., Poland: Warsaw. [In Russian].
张友鹤.浅谈泗州戏音乐唱腔特点(J).安徽新戏. (2001).05.72. (Zhan Yuhe. Qiantan-sizhousi: features of music and singing. New Anhui theatre.). [In Chinese].
吴敢.柳琴、泗州戏学术讨论会论文集(M).湖南文艺出版社 (1985) 4. (Wu Gan. Liuqin in Sizhou musical drama: collection of scientific conference materials. Hunan Art Publishing House.) [In Chinese].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.