DOI: https://doi.org/10.31516/2410-5325.070.19

Специфіка режисури та арт-технологій у процесі створення івент-продукту

R. G. Nabokov

Анотація


Розглянуто, що івент-індустрія нині є порівняно новою сферою, а це зумовлює брак досвіду і професіоналів, недосконалість законодавства в цій галузі. Виявлено, що формування процесу організації здійснюється переважно емпіричним шляхом. Проаналізовано специфічні особливості івентів різних форм та висвітлено підходи до організації спеціальних подій з професійної точки зору. Визначено, що класифікація івентів відбувається за форматами, місцем проведення, цільовою аудиторією, завданнями, періодичністю та типом. Доведено, що з появою нових технологій, які набувають широкого поширення серед організаторів спеціальних подій, не вистачає режисерських потужностей для повноцінної реалізації проєктів, отже, основним пріоритетом є розуміння виняткової ролі режисера в івент-процесі як творця івент-продукту. З’ясовано: івент — це професійна, спланована й організована подія в культурно-дозвіллєвій і маркетинговій сферах, призначена для певного кола людей і є для них значуща та унікальна. Її реалізація обмежена в часі й просторі й спрямована на вирішення конкретних цілей та завдань, що забезпечується використанням різних ресурсів.

Ключові слова


івент-індустрія; арт-технології; івент-агенції; режисура івент-продукту

Повний текст:

PDF

Посилання


Danilova, V. E. (2016). Development of a director’s idea for a special event. Culture of Ukraine, 52, 103–111. [In Ukrainian].

Nazimko, A. E. (2007). Event Marketing: A Guide for Customers and Performers. Moscow: Vershina. [Іn Russian].

Shilova, M. A. (2017). Event industry as a social and economic phenomenon. Materials of the IV international scientific and practical conference. Saratovskij istochnik. [Іn Russian].

Shumovich, A.V. (2007). Great events: Technology and practice event management. Moscow: Mann, Ivanov and Ferber. [Іn Russian].

Pashkevich, M. (2017). Event technologies in the field of leisure. Cultural and leisure activities in the modern world: col. monograph. Kyiv: Lira. [Іn Ukrainian].

Paklina, V. V. (2018). Problems and trends in the development of the event-services market. Retrieved from https://sibac.info/archive/economy/1(61).pdf. [Іn Russian].

Sakhnovsky, V. G. (2016). Directing and teaching methods. St. Petersburg: Lan’. [Іn Russian].

Goldblatt, J. J. (2005). Special events: event leadership for a new world. Wiley. [Іn English].
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

ISSN 2522-1140 (Online), ISSN 2410-5325 (Print)
Адреса: 61057, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4, к. 38а, Редакційно-видавничий відділ ХДАК. тел. +38(057)731-27-83
rvv2000k@ukr.net