Українська хорова школа крізь призму творчої діяльності Павла Муравського та Юрія Кулика
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.070.15Ключові слова:
творча діяльність, хорова школа, культурна традиціяАнотація
Наголошено на актуальності осмислення художніх позицій вітчизняної хорової школи. Проаналізовано публікації, у яких висвітлено творчу діяльність П. Муравського та Ю. Кулика — видатних представників київської та харківської хорових шкіл XX ст. Означено методологічні засади дослідження віт-чизняної хорової школи. За допомогою системи універсальних принципів школи як мистецького явища виявлено особливості вітчизняної хорової школи XX ст. на прикладі творчої діяльності П. Муравського та Ю. Кулика.Посилання
Bench, O. (2002). Pavlo Muravskyi. The Phenomenon of One Life. Dnipro. [In Ukrainian].
Bench-Shokalo, O. H. (2002). Ukrainian Choral Singing: Actualization of the Custom Traditions: study guide. Kyiv: Ukrainskyi Svit. [In Ukrainian].
Dedusenko, Zh. (2005). School as the condition and way of existence of the performing tradition. Fenomen shkoly v muzychno-vykonavskomu mystetstvi, Abstracts of the International Scientific-Theoretical Conference (pp. 9–10). Kyiv. [In Ukrainian].
Zotov, D. I. (2015). Before defining the concept of “game school for ...”. Kultura ta informatsiine suspilstvo XXI stolittia, Materials of the All-Ukrainian Conference of Young Scientists. April 22-23, 2015 (p. 99–100). Kharkiv: KhSAC. [In Ukrainian].
Konovalova, I. (2014). The art of arrangement in choral art of Yu. I. Kulyk: aspects of interpretation. In Problemy vzaiemodii mystetstva, pedahohiky ta teorii i praktyky osvity: collection scientific works (Vol. 41, pp. 206–221). Kharkiv. [In Russian].
Savielieva, H. (2012). Performing Traditions of Kharkiv Choral School (Abstract of Candidate of Arts). Kharkiv. [In Ukrainian].
Savielieva, H. (2014). The style of the conductor-choirmaster as an expression of his musical thinking. In Problemy vzaiemodii mystetstva, pedahohiky ta teorii i praktyky rsvity (Vol. 40). Kharkiv. [In Ukrainian].
Shokalo, O. A. (2014). Pavlo Muravskyi. My choral school. Kyiv. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.