Мова інтернет-ЗМІ: лінгвокультурологічний аспект
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.070.05Ключові слова:
Інтернет, інтернет-ЗМІ, мова інтернет-ЗМІ, мовні нормиАнотація
З’ясовано особливості мови інтернет-ЗМІ на основі застосування неструктурованого систематичного спостереження та описової методики. Наголошено, що, зважаючи на активний вплив мови інтернет-ЗМІ на формування культури мовлення українців, необхідне запровадження контролю за якістю інтернет-публіцистики. Акцентовано, щоб Інтернет став більш «грамотним», ініціативу мають проявити саме інтернет-ЗМІ, прагнучи у своїх текстах відповідності мовним нормам. Водночас відзначено, що нині онлайн-журналістика вже намагається вийти на новий професійний рівень. Аргументовано: притаманні Інтернету особливості (мультимедійність, інтерактивність, гіпертекстуальність тощо) надають змоги модернізувати колишню жанрову палітру публіцистики, зробити її ефективнішою (стосовно особливостей використання аудиторією інформації в мережі).Посилання
Yelisovenko, Y. P. (2001). Culture and speech technique in television and radio journalism. Styl i tekst. (Pp. 45–52). Kyiv. [Іn Ukrainian].
Craig, R. (2007). Internet journalism: the work of a journalist and editor in new media. Kyiv: Publishing house «Kyievo-Mohylianska akademiia». [Іn Ukrainian].
Serbenska, O. A. (2002). Broadcasting in the relationship with oral language. Televiziina y radiozhurnalistyka: zbirnyk naukovo-metodychnykh prats.(Pp. 32–37). Lviv. [In Ukrainian].
Stishov, A. O. (2005). Ukrainian vocabulary of the late twentieth century (based on the language of the media). Kyiv: Pugach. [In Ukrainian].
Toshovich, B. (2015). Internet stylistics. Moscow: Nauka. [In Russian].
Yatsimirskaya, M. (2004). The culture of the professional language of the journalist. Lviv: PAIS. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.