Культуротворчий потенціал мистецтва крізь призму функціонування позашкільної художньої освіти
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.070.04Ключові слова:
декоративно-прикладне мистецтво, творчість, образо-творче мистецтво, національна культура, національна спрямованість, естетика, таланти, здібності, обдарованістьАнотація
Описано становлення українського декоративно-прикладного мистецтва в системі позашкільної освіти. Доведено його позитивний вплив на процес формування національної культури молоді в сучасних умовах. Приділено особливу увагу проблемам формування національної культури на тлі відчуття краси в учнів в умовах сучасного українського суспільства. Акцентовано на фундаментальних дослідженнях у галузі мистецького розвитку, теоретичних підходах до цієї проблеми. Проаналізовано літературні джерела, присвячені проблематиці творчого розвитку молодого покоління та формуванню української національної культури. Доведено, що прагнення до творчості завжди базується на здібностях та талантах, а мистецтво неможливе без розвитку художніх умінь. Згідно з фундаментальними умовами, естетичний саморозвиток молодого покоління потребує звернення до національних джерел культури. Системно розкрито особливості діяльності та процес становлення позашкільної мистецької освіти. Подано теоретичні узагальнення і нові рішення завдань щодо формування національної орієнтації українського мистецтва в сучасній системі художньої позашкільної освіти, яка охоплює художні школи, палаци, гуртки та студії.Посилання
Ananiev, B. G. (1995). The tasks of art psychology. Pedagogika, 4, 29–36. [In Russian].
Vyshnevskyi, O. (1996). Modern Ukrainian education. Pedahohichni narysy. Lviv: Lviv Regional Scientific and Methodological Institute of Education; Lviv Regional Pedagogical Society named after G. Vashchenko. [In Ukrainian].
Balyasnaya, L. K. (Ed.) (1978). Out-of-school institutions: a guide for employees of out-of-school institutions. Moscow: Prosveshhenie. [In Russian].
Venger, L. A. (1973). Ability pedagogy. Moscow: Znanie. [In Russian].
Volkov, S. M. (2006). Art education in the culture of Ukraine in the 90s of the 20th century. Kyiv. [In Ukrainian].
Volkov, G. N. (2000). Labor education in folk pedagogy. Shkola i proizvodstvo, 3, 26–31. [In Russian].
Kucher, S. L. (2001). Self-education of abilities of schoolchildren in artistic and creative activity under the conditions of out-of-school institution. Pedahohika i psykholohiia formuvannia tvorchoi osobystosti: problemy i poshuky, 21, 245–250. Kyiv–Zaporizhia. [In Ukrainian].
Elnikov, D. P. (2000). Teaching students to applied arts and crafts. Shkola i proizvodstvo, 1, 37–39. [In Russian].
Levchuk, L. T. (1997). Aesthetics. Kyiv: Vyshcha shkola. [In Ukrainian].
Podlasyi, I. A. (1999). Pedagogy. Moscow: Vlados. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.