Використання віршованого матеріалу на заняттях зі сценічної мови
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.070.01Ключові слова:
сценічна мова, гекзаметр, віршування, голосомовний тренінг, темпоритмічний рисунок, мовний хор, діапазонАнотація
Розкрито проблему професійної підготовки конкурентоздатних фахівців для роботи в українському драматичному театрі та кіно. Досліджено інноваційні методики роботи над диханням, голосом і дикцією майбутніх акторів. Проаналізовано мовну складову вітчизняного театру, який від самого зародження тяжів до характерної для української мови мелодійності та поетичності вираження почуттів і думок. З’ясовано, що саме на це має бути спрямований мовний аспект підготовки майбутніх акторів у сучасний період українізації національного театру. Розроблено методику постановки розмовного голосу з використанням віршованих форм від дитячого вірша до гекзаметра і мовного хору.Посилання
Vakhstein, V. (Ed.). (2006). Sociology of things: collection of articles. Moscow: Territoriya budushchego. [In Russian].
Galendeyev, V. N. (1990). Stanislavsky’s doctrine of the stage word: schoolbook. Leningrad: LSI. [In Russian].
Gladysheva, A. (2007). Stage speech: schoolbook. Kyiv: Publishing house of Ivan Karpenko-Kary Kyiv National University of Theater, Film and Television. [In Ukrainian].
Zhinkin, N. I. (1958). Speech mechanisms. Moscow: Publishing House of the Academy of Pedagogical Sciences. [In Russian].
Kotlyarevsky, І. (2013). Eneida. Kharkiv: Folio. [In Ukrainian].
Stanislavskiy, K. S. (1989). The period of embodiment: collection of works. (Vol. 4.). [In Russian].
Tychyna, P. (1924). Wind from Ukraine. Kharkiv: Chervonyy shlyakh. [In Ukrainian].
Franko, I. (1996). Selected works. Kyiv: Prosvita. [In Ukrainian].
Burlutsky, A. V. (2011). Ukrainian stage broadcasting in drama theater — from sources to the present: monograph. Odessa: Astroprint. [In Ukrainian].
Nechaienko, T. V., Vnar O. B. (2017). The art of stage speech as a basis for professional training of masters of theater and cinema. Mystetstvoznavchi zapysky (Issue 31, pp. 308–316). [In Ukrainian].
Yakimov. D. O., Kuchina, V. F. (2017). Mastering stage language (innovation by Les Kurbas). Sotsialno-humanitarnyi visnyk: collection of Scientific Papers (Issue 17, pp. 68–70). Scientific Society “Nauka ta znannia”. Kharkiv. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.