Культура України неолітичного часу та її особливості на Волині
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.069.06Ключові слова:
неолітичне населення України, культурно-світоглядні спільності, лінійно-стрічкова кераміка, Волинська неолітична культура, міфологічні уявлення, змій-дракон, культ родючостіАнотація
Розглянуто основні ознаки етнокультурних процесів і господарсько-природних чинників, які впливали на зміни у світоглядних уявленнях неолітичного населення України та Східної Європи. Приділено особливу увагу проблемам розвитку матеріально-духовної культури племен лінійно-стрічкової кераміки, поширенню цієї культури на території Волині, аналізу знахідок, які означують зміни в культурних орієнтирах. Проаналізовано взаємодію з іншими спільностями неолітичного населення Волині, форми прикрас, знакові системи кераміки і типи поховань.Посилання
Archaeological Heritage of Jan Fitzke. (2005). G. V. Okhrimenko (Ed.). Lutsk: Lesya Ukrainka EENU. [іn Ukrainian].
Berzin, E. O. (1989). Socio-cultural changes in West Asia and Southeastern Europe in the IV-III millennium BC. Moscow. [іn Russian].
Gimbutas, M. (1974).The gods and goddesses of old Europe (7000 to 3500 B.C.). Myths, Legends and Cults Images. London. [іn English].
Zbenovich, V. G. (1991). The dragon in the pictorial tradition of the Cucuteni-Trypillia culture. Duhovnaja kultura drevnih obshhestv na territorii Ukrainy. Kуiv. [іn Russian].
Levi-Strauss, C. (1983). Structural anthropology. Moscow. [іn Russian].
Kuchynko, M. M. (2006). Alexander Tsynkalovsky as an outstanding researcher of Volyn archeology. Narysy kultury davnoi Volyni. Lutsk. [іn Ukrainian].
Meletinsky, E. M. (1976). Poetics of myth. Moscow. [іn Russian].
Okhrimenko, G. V. (2001). Culture of linear-tape ceramics in Volyn. Lutsk. [іn Ukrainian].
Okhrimenko, G. V. (1994). Neolithic of Volyn. Lutsk. [іn Ukrainian].
Pavlenko, Y. V. (1994). Prehistory of the ancient Rus people in the world context. Kуiv. [іn Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.