Соціальні та інтерпретаційні коди жіночої зачіски в Егейському мистецтві
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.068.19Ключові слова:
жіночі зачіски, Егейська цивілізація, мінойська та мікенська зачіска, локони, обрядовістьАнотація
Досліджено специфіку художньо-естетичного, обрядового та соціального аспектів жіночої зачіски в Егейському світі. Визначено соціальні та інтерпретаційні коди жіночої зачіски мінойської (критська) та мікенської цивілізацій на основі мистецтвознавчого аналізу фресок крито-мікенського мистецтва. Виявлено, що окрім безпосередньо художньо-естетичної функції, зачіски Егейського світу доцільно позиціювати як символ належності до певної вікової (дитина, підліток, молода дівчина, доросла жінка, жінка похилого віку) чи соціальної групи, а також як важливий елемент обрядовості.Посилання
Andreyev, Yu.V. (1989). Island settlements of the Aegean world in the Bronze Age. Leningrad: Nauka. [in Russian].
Govorukhina, E. A. (2007). On the issue of initiation in cult practice of the Ferryans and Minoans. Vestnik Chuvashskogo universiteta, 4, 6–11. [in Russian].
Logiadu-Platonos, S. (2010). Knossos. Minoan civilization. Athens: I. Maf’julakis & So. [in Russian].
Davis, E. N. (1986). Youth and Age in the Thera Frescoes. American Journal of Archaeology, 90, 4, 399-406. [in English].
Doumas, C. (1992). The Wall-Paintings of Thera. Athens: Thera Foundation. [in English].
Hsu, F. S. (2012). Ritual Significance in Mycenaean Hairstyles. Chronika, 2, 92–101. [in English].
Immerwahr, S. A. (1990). Aegean Painting in the Bronze Age. University Park: Pennsylvania State University Press. [in English].
Laffineur, R. (2000). Dress, Hairstyle and Jewellery in the Thera Wall Paintings. The Wall Paintings of Thera: Proceedings of the First International Symposium: Petros M. Nomikos Conference Centre, Thera, Hellas, 30 August-4 September 1997, 2, 890-906. [in English].
Marinatos, N. (1998). Art and religion in Thera. Athens. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.