Придворна Маска як частина політичної культури Англії періоду правління Стюартів
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.068.08Ключові слова:
придворна маска, династія Стюартів, політична культура, центр впливу, авторитет англійського короляАнотація
Вивчено та проаналізовано роботи провідних учених Великобританії, що досліджують епоху Стюартів і роль придворної маски в культурній та політичній системі Англії цього періоду. Виявлено різні підходи дослідників до жанру маски: від її сприйняття як схематичної, стереотипної та негнучкої форми до надмірно політизованої і позбавленої естетичного аспекту форми. Встановлено, що маски були культовим символом епохи Стюартів і частиною політичної культури Англії. Завдяки впливу масок на політичне та культурне життя Англії в першій половині XVII ст. Лондон перетворюється на світовий космополітичний центр. Визначено, що маска є посередником між монархом і його придворними і виконує допоміжні функції, спрямовані на утримання влади Стюартів. Розкрито, що маски ретранслювали атмосферу консенсусу і довіри, сублімували конфлікт в естетичну згоду та демонстрували сильні сторони королівської влади Стюартів.Посилання
Bacon, F. (2006). Of Masques and Triumphs. Whitefish, USA: Kessinger Publishing, LLC. [іn English].
Bevington, D. & Holbrook, P. (1999). The Politics of the Stuart Court Masque. Cambridge, GB: Cambridge University Press. [іn English].
Butler, M. (2008). The Stuart Court Masque and Political Culture. Cambridge, GB: Cambridge University Press. [іn English].
Goldberg, J. (1989). James I and the Politics of Literature. Jonson, Shakespeare, Donne, and their Contemporaries. Redwood City, California, USA: Stanford University Press. [іn English].
Lewalski, B. K. (2002). The Life of John Milton: A Critical Biography. Oxford: Wiley-Blackwell Press. [іn English].
Lindley, D. (1984). The Court Masque. Manchester: Manchester University Press. [іn English].
Norbrook, D. (2002). Poetry and Politics in the English Renaissance. Oxford: Oxford University Press. [іn English].
Orgel, S. (1967). The Johnsonian Masque. Cambridge, USA: Harvard University Press. [іn English].
Orgel, S. (1992). Illusion of Power Hardcover. Oakland, USA: University of California Press. [іn English].
Scott, M. (1908). The Essays of Francis Bacon. New York: Charles Scribner’s Sons. [іn English].
Sharp, C. J. (1907). Morris Dance Tunes. London: Novello & Co; Private Edition. [іn English].
Shohet, L. (2011). Reading Masques: The English Masque and Public Culture in the Seventeenth Century. Oxford: Oxford University Press. [іn English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.