Семантика протестантського хоралу в українській музиці Пізнього Бароко: діалог культур
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.068.05Ключові слова:
українська культура доби Бароко, діалог культур, музика пізнього українського Бароко, музичний символізм, сакральна семантика, теми і мотиви протестантських хоралівАнотація
Виявлено деякі теми і мотиви протестантських хоралів в українській музиці пізнього бароко (XVIII ст.) за допомогою семіотико-культурологічного аналізу. Осмислено перехід символів від західноєвропейської до української музики зазначеної доби в контексті діалогу культур. Розкодовується сакральна семантика тем і мотивів протестантських хоралів у музичному спадку пізнього українського бароко для віднаходження спільних і відмінних ознак у діалозі музичних культур.Посилання
Bible: New World Translation. (2014). Retrieved from https://www.jw.org/uk/публікації/біблія/навчальне-видання-біблії/книги. [in Ukrainian].
Gregory Skovoroda. Complete collection of works: Garden of divine songs (1973). Kyiv (Vol. 1, p. 60–90). Restored from https://litopys.org.ua/skovoroda/skov103.htm [in Ukrainian].
Nosina, V. B. (1997). Symbolism of music by I. S. Bach. St. Petersburg. [in Russian].
Who is God? The Watchtower announcing Jehovah’s Kingdom. w 02 15.5, pp. 4–7. Retrieved from https://wol.jw.org/uk/wol/d/r15/lp-k/2002361?q= Алілуя&p=par#h=11 [in Ukrainian].
Tchaikovsky, P. (Edition). (1995). D. Bortnyansky: 35 concerts for mixed choir without accompaniment. Moscow: «Muzyka». [in Russian].
What Does the Bible Really Teach? (2016). (Ukrainian (bh-K)). Retrieved from https://www.jw.org/uk/бібліотека/книжки/вчить-біблія/ [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.