Про витоки Canzone Napoletana: до проблеми вивчення жанру
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.18Ключові слова:
Canzone Napoletana, камерно-вокальна музика, неаполітанська народна музика, віланела, вокальна музика італійського ВідродженняАнотація
Розширено традиційне уявлення про неаполітанську пісню як про явище винятково останніх десятиліть XIX — першої половини ХХ ст. Осмислено Canzone Napoletana в контексті багатовікової національної пісенної культури, починаючи з доби середньовіччя. Розкрито її інтеграційність через об’єднання народної та композиторської ліній як властивої італійській вокальній музиці ознаки. Виявлено специфічність культури південних регіонів Піренейського півострова і їхню роль у формуванні поетичного й музичного стилів італійського Відродження. Визначено роль віланели як мегажанру, що став провідником італійського стилю в європейській музиці XVI–XVII ст. Доведено, що в еволюції національних пісенних жанрів Canzone Napoletana є черговим етапом, який наслідує лінію фротоли — віланели — мадригалу.Посилання
Asafyev, B. (1987). On the folk music. Leningrad: Muzyka. [in Russian].
Bedush, E. A. (2007). The Song Genres of Italian Renaissance: villanelle, canzonette, balleto. (Thesis abstract Ph.D., Study of Art). Tchaikovsky Moscow State Conservatory, Moscow. [in Russian].
Johannes de Grocheio. Retrieved from http://www.pravenc.ru/text/471139.html. [in Russian].
Accordone. Retrieved from https://outhere-music.com/en/artists/accordone/about. [in English].
Cielo d’Alcamo. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Cielo_d%27Alcamo. [in English].
Einstein, A. (2019). The Italian Madrigal, Volume I. Princeton, New Jersey: Princeton University Press. [in English].
Fabris, D. Villanelle, moresche и arie alla napolitana. Retrieved from https://www.movio.beniculturali.it/ame/amuses_archiviomusicalemultimedialeestense/getFile.php?id=1137. [in Italian].
Fra’ Diavolo: La Musica Nelle Strade Del Regno di Napoli. Retrieved from http://www.youtube.com/watch?v=tv2JWs5RHWE. [in Neapolitan]
Fra’ Diavolo: La Musica Nelle Strade Del Regno di Napoli. Retrieved from https://outhere-music.com/en/albums/fra-diavolo-la-musica-nelle-strade-del-regno-di-napoli-a-359. [in English].
Paglia, D. (2006). Ciullo d’Alcamo. Retrieved from http://www.bestofsicily.com/mag/art191.htm. [in English].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.