Особливості іспанської хореографії ХV–XVIII ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.16Ключові слова:
хореографія, історичний танець, аристократичні іспанські танці, данзи, бейлиАнотація
Подано перелік та стисло охарактеризовано відомі нині першоджерела з іспанської хореографії ХV–XVIII ст. Проаналізовано основні види та стилі іспанських танців. Описані загальні правила, характерні для виконання аристократичних танців. Означені спільні та відмінні ознаки іспанських та італійських танцювальних кроків. Проаналізовано та подано перелік танців зазначеного періоду, що згадуються найчастіше, а також тих, які трапляються в одному з першоджерел.Посилання
Mas i Garcia, C. (1992). Baixa dansa in the kingdom of Catalonia and Aragon in the 15th century. Historical Dance, vol. 3, No 1. [in English].
Brooks, L. M. (2003). The art of dancing in seventeenth-century Spain: Juan de Esquivel Navarro and his world. Lwesburg: Bucknell University press. [in English].
Esses, M. (1992). Dance and Instrumental Diferencias in Spain During the 17th and Early 18th Centuries: History and background, music and dance. (Vol. 1). New York: Pendragon Press. [in English].
Brooks, L. M. (1988). The dances of the processions of Seville in Spain’s Golden Age. Kassel: Edition Reichenberger. [in English].
Anglo, S. “Notation of Movement in the Arts of War, Fencing and the Dance”, Segal, B. (Еd.) op. cit. pp. 44–45. [in English].
Mikhaylova-Smolnyakova, E. S. (2010). Ancient ballroom dancing. Renaissance. St. Petersburg: «Planeta muzyki». [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.