Педагогічна спадщина П. К. Саксаганського
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.12Ключові слова:
театральне мистецтво, педагогічна діяльність, «Товариство малоросійських акторів», сценічна практика, театральна школаАнотація
Проаналізовано педагогічну діяльність корифея української сцени, актора, режисера П. К. Саксаганського. Розглянуто його теоретичні праці, у яких широко висвітлюється особистий досвід сценічної діяльності і відображаються погляди на мистецтво актора і режисера. З’ясовано початок педагогічної діяльності П. Саксаганського в «Товаристві малоросійських акторів». Установлено, що П. Саксаганський одним із перших в українській театральній культурі узагальнив вимоги до майбутніх акторів та режисерів. Охарактеризовано основні принципи педагогічної спадщини корифея.Посилання
Hontar, N. (2010). Issues from the history Ukraine. V. 13, 227-231. [in Ukrainian].
Zilinska, T. (2015). Acting system by P. K. Saksahánskyi. Naukovyi visnyk Kyivskoho natsionalnoho universytetu teatru, kino i telebachennia imeni I. K. Kar-penka-Karoho, 17, 77–80. [in Ukrainian].
Maryanenko, I. (1953). The past of Ukrainian theatre. Kyiv: Mystetstvo. [in Uk-rainian].
Ovchieva, L. (2010). Generalization of stage craft principles in theoretical papers by P. K. Saksahánskyi. Naukovyi visnyk Kyivskoho natsionalnoho universytetu teatru, kino i telebachennia imeni I. K. Karpenka-Karoho, 7, 297–304. [in Ukrainian].
Petrusenko, O. (1984). Teacher. Zbirnyk «Spohady pro Panasa Saksahanskoho». Kyiv: Mystetstvo, 181–185. [in Ukrainian].
Saksahánskyi, P. K. (1955). Thinking of the theatre. Kyiv: Mystetstvo. [in Ukrainian].
Saksahánskyi, P. (1937). My work on the role. Kyiv: Mystetstvo. [in Ukrainian].
Saksahánskyi, P. (1935). Along the path of life. Memoirs. Kharkiv: Derzh. lit. vydav. [in Ukrainian].
Tobilevych, B. (1957). Panas Karpovych Saksahánskyi. Life and creativity. Kyiv: Mystetstvo. [in Ukrainian].
Tobilevych, S. (1947). Coryphées of Ukrainian Theatre. Kyiv: Mystetstvo. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.