Засоби виразності телевізійно-комунікаційних форм: трансформація під впливом морфологічних змін
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.05Ключові слова:
мистецтвознавство, Україна, морфологічні зміни телебачення, телевізійно-комунікаційні форми, засоби екранної виразності.Анотація
Розглянуто проблему трансформації засобів виразності сучасних телевізійно-комунікаційних форм. Досліджено матеріал українського телебачення, у телевізійно-комунікаційних формах якого зміна засобів виразності виявляє новітній комунікаційний потенціал. Сформовано методологічну основу дослідження шляхом поєднання теоретичних аспектів культурології та мистецтвознавства, що, відповідно, зумовило використання цих двох основних підходів, кожному з яких притаманний власний інструментарій. Обґрунтовано необхідність поєднання означених підходів специфікою досліджуваного матеріалу, особливостями трансформації засобів виразності в контексті морфологічних змін сучасних телевізійно-комунікаційних форм.Посилання
Alforova, Z. I. (2014). Screen form of the modern era in the context of multimedia. Kultura Ukrainy, 47, 161. Kharkiv. [іn Ukrainian].
Alforova, Z. I. (2008). Visual art of the late 20th — early 21st century. KhSAC. [іn Ukrainian].
Goryunova, N. L. (2019). Artistic and expressive means of the screen. Retrievеd from http://sv-scena.ru/athenaeum/khudozhestvenno-vyraziteljnye-sredstva-ekrana.html.
Eisenstein, S. M. (1966). Opuses in 6 vols. (Vol. 2). Moscow: Iskusstvo [in Russian].
Orlova, Z. A. (2014). The Concept of social interaction in the context of the study of socio-cultural microdynamics. Observatorija kultury, 6, 4-17. [in Russian].
Novikova, A. A. (2013). Television reality. Screen interpretation of reality. Retrieved from https://iknigi.net/avtor-anna-novikova/84654-televizionnaya-realnost - ekrannaya-interpretaciya-deystvitelnosti-anna-novikova.html. [in Russian].
Pobedonostseva, I. E. (2005). Television discourse in the cultural space of post-modernism. (PhD Thesis: Cand. art criticism). (p. 9). Kyiv. [in Ukrainian].
Pudovkin, V. (1974). Opuses in 3 vols. (Vol. 1, p. 169). Moscow. [in Russian].
Online learning materials (2019). Retrieved from studwood.ru [in Russian].
Sheyko, V. M. (2011). Culture of Ukraine in globalization and information dimension (historical and methodological aspects). Monograph. (p. 17, p. 204). National Academy of Arts of Ukraine, Institute of Cultural Studies. Kyiv. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.