Фізичні начала соціальної культури здоров’я XXI століття (новий предмет інформаційного поля суспільства)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.04Ключові слова:
валеологія — аксіологія, вільна енергія та здоров’я, групи функціональних систем, духовність віри та знання, термодинаміка домінанти та анабіозу, соціальна валеологія, лібералізм XIX–XXI ст.Анотація
Розкрито, що головною етичною метою соціально-відповідальної діяльності особи і соціуму XXI ст. є індивідуальна і соціальна культура здоров’я. Зазначено, що найважливішою вважається культура здоров’я, яка утверджує здатність індивіда та суспільства виробляти, раціонально використовувати вільну енергію особи суспільства в ціннісних орієнтирах валеології. Долучено метод оцінки фізичних параметрів фізіологічних та соціальних систем до культури здоров’я.Посилання
Anokhin, P. K. (1979). Selected works. Moscow. [in Ukrainian].
Apanasenko, H. L., Prasol, S. D. (2008). Visnyk Knyzhkovoi Palaty, 9, 20. [in Uk-rainian].
Apanasenko, H. L., Honcharenko, M. S., Prasol, S. D. (2014). Free energy and health in the 21st century. XII International Scientific and Practical Conference “Valeology”. (рр. 8–10). Kharkiv. [in Ukrainian].
Arshavskyi, I. A. (1964). Features of energy, dynamic activity of muscles and the surface of the rear. ХІІ International congress of anthropolic and ethnographic sciences. Moscow. [in Russian].
Barcroft, J. (1937). The main features of the architecture of physiological functions. Moscow. [in Russian].
Brekhman, I. I. (1982). Philosophical and methodological aspects of human health. Voprosy filosofii, p. 48. [in Russian].
Gelmgolts, G. O. (1935). About maintaining power. Moscow, Leningrad. [in Russian].
Honcharenko, M. S. (2001). Valeological aspects of social health. Dermatolohiia ta venerolohiia, 2 (12), 58. [in Ukrainian].
Durkheim, David Émile (1992). Sociology: subject, method, mission. Moscow. [in Russian].
Kryzhanovskiy, G. N. (1987). Pathology of the nervous regulation of functions. Moscow. [in Russian].
Lazarev, N. V. (1959). The state of non-specific increased resistance. Patologicheskaya fiziologiya i eksperimentalnaya terapiya, 4, 16. [in Russian].
Plakhotnyy, A. F. (1981). Social Responsibility Issues. KhGU. [in Russian].
Prigozhin, I. R. (1991). Philosophy of instability. Voprosy filosofii, 6, 46. [in Russian].
Skovoroda, H. S. (1995). Get to know yourself. [in Ukrainian].
Smith, A. (1886). Research on the nature and causes of the wealth of peoples. St. Petersburg. [in Russian].
Ukhtomskiy, A. A. Doctrine of dominant. Sobranie sochineniy (Vol. 1). [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.