Культурологічна репрезентація національно-культурної ідентичності в спортивно-художніх дійствах (Україна, ХХІ ст.)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.067.02Ключові слова:
спортивно-художні дійства (СХД), культурна комунікація, культурна репрезентація, національно-культурна ідентичність, українська культура, культура спорту, «Арена Львів», «Донбас Арена», НСК «Олімпійський»Анотація
Проаналізовано візуально-аудіальну складову спортивно-художніх дійств в Україні як рушійний фактор міжкультурної комунікації ХХІ ст. Досліджено і розкрито репрезентацію національно-культурної ідентичності на прикладах відкриття стадіонів «Арена Львів», «Донбас Арена» та НСК «Олімпійський» як культурних практик, спрямованих на інтеграцію української режисури спортивно-художніх дійств до європейського культурного простору. Національно-культурну ідентичність у спортивно-художніх дійствах розглянуто як символіко-сегментарний показ історико-культурної динаміки на території проведення заходів. Показано сценічну модифікацію складових національно-культурної ідентичності: симбіоз історико-культурної ретроспекції, шанування спортивних традицій та участі в дійстві вітчизняних митців.Посилання
The opening ceremony of the Olympic NSC took place. Retrieved from https://tsn.ua/prosport/vidbulosya-urochiste-vidkrittya-nsk-olimpiyskiy.html. [in Ukrainian].
Gorokhov, V. (2013). National identities in the global sports culture: Sochi 2014 challenges for the Russian Olympic team. Journal of Sociology and Social Anthropology, 5, 71–86. [in Russian].
Donbass Arena — opening ceremony of the stadium 2009 (Full version). Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=B7TVK9dEHr8&t=2680s. [in Russian].
Kozlovets, M. A. (2009). The phenomenon of national identity: the challenges of globalization: A monograph. Zhytomyr: Zhytomyr Ivan Franko State University. [in Ukrainian].
Opening of the stadium Arena Lviv (part 1). Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=XNdVdht2qcQ. [in Russian].
Opening of the NSC Olimpiysky stadium (part 1). Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=XNdVdht2qcQ. [in Russian].
Opening of the NSC Olimpiysky stadium (part 2). Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=Vn04Xvahm4M&t=1s. [in Russian]
Shkilna I. M. (2017). Theoretical aspect of formation of national cultural identity in teenagers. Theoretical and Methodological Problems of Education of Children and Student Youth, 21 (2), 345–357. [in Ukrainian].
Jarvie, G. (1993). Sport, Nationalism, and Cultural Identity. The Changing Politics of Sport, ed. by L. Allison. 58–83. Manchester: Manchester University Press. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.