Вплив методики Леся Курбаса на манеру виконання акторів харківської школи
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.065.16Ключові слова:
Лесь Курбас, «закон світлотіні», «закон фіксації», образ, характерАнотація
Обґрунтовано вплив творчої методики Леся Курбаса на виконавську манеру акторів харківської школи Є. Бондаренка, П. Куманченко, Л. Тарабаринова та ін. Досліджено кореляцію авторської методики режисера з акторськими рішеннями в роботі над створенням кінообразів вищеназваних митців. Виявлено, що Є. Бондаренко, П. Куманченко, Л. Тарабаринов та ін. у своїй акторській інтерпретації кінообразів керуються «законами» курбасівської методики, що засвідчує спадкоємність традицій, які водночас є однією зі складових харківської акторської школи, що дозволяє вважати саму школу самодостатнім мистецьким явищем. Вивчення та аналіз акторської манери гри може стати цінним досвідом при укладанні спеціальних курсів та посібників для студентів вищих навчальних закладів, для виявлення самобутніх методів у виконавському мистецтві.Посилання
Borys, I. (2016). Specificity of the actor and director’s work in Ukrainian poetic theater and cinema. Culture of Ukraine. Series: Art studies. Issue 54, 286–296. Kharkiv: KhSAС. [іn Ukrainian].
Vasilko, V. (1969). Les Kurbas. Memories of contemporaries. Kyiv: Mystetstvo. [іn Ukrainian].
Horbenko, A (1979). Taras Shevchenko Kharkiv Theatre. Kyiv: Mystetstvo. [іn Ukrainian].
Kozak, B (2012). The life and work of Les Kurbas. Lviv, Kyiv; Kharkiv: Litopys. [іn Ukrainian].
Kravchuk, P. (2008). Les Kurbas — theatrical teacher. Scientific Bulletin of the Kyiv National I. K. Karpenko-Kary Theatre, Cinema and Television University: collection of research papers. Kyiv. Issue 2/3. p. 275–280. [іn Ukrainian].
Laska, I. (2007). Cossak’s Ukrainian in educational art. Retrieved from http: //www.history.org.ua/?Termin = Kozactvo_v_obrazotv_mystectvi. [іn Ukrainian].
Sokil, V. (2003) Historical legends of Ukrainians. National Academy of Sciences of Ukraine. Institute of Folklore Studies; Lviv: Publisher M. Koc. [іn Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.