Естетичне сприйняття й художня свідомість диригента-хормейстера
Анотація
Проаналізовано загальнокультурні, естетичні та художні компоненти професійної підготовки музикантіввиконавців, хорових диригентів. Розглянуто загальні положення й принципи збагачення культурологічної складової, елементи поліхудожнього підходу в теорії й практиці професійної підготовки сучасного диригентахормейстера, що володіє мистецтвом творчої інтерпретації музичного твору. Осмислено підхід до вивчення проблем взаємодії та інтеграції різних видів і форм художньої діяльності в сучасному мистецтвознавстві.Посилання
Asafyev B. V. O khorovom iskusstve : sb. st. / B. V. Asafyev ; sost. i komment. A. Pavlova-Arbenina. — L. : Muzyka, 1980. — 216 s.
Azizyan I. A. Dialog iskusstv Serebryanogo veka / I. A. Azizyan. — M. : Progress-Traditsiya, 2001. — 400 s.
Berdyayev N. A. Smysl tvorchestva / N. A. Berdyayev // Filosofiya tvorchestva. kultury i iskusstva : v 2 t. / Vstup. st.. sost., primech. R. A. Galtsevoy. — M. : Iskusstvo, 1994. — T. 1. — S. 37–311.
Bibler V. S. Ot naukoucheniya k logike kultury: Dva filosofskikh vvedeniya v dvadtsat pervyy vek / V. S. Bibler. — M. : Politizdat, 1990. — 413 s.
Bychkov V. V. Estetika : ucheb. dlya vuzov / V. V. Bychkov. — M. : Gardariki, 2002. — 556 s.
Vanslov V. V. Soderzhaniye i forma v iskusstve / V. V. Vanslov. — M. : Iskusstvo, 1956. — 370 s.
Vygotskiy L. S. Psikhologiya iskusstva / Pod red. Vyach. Ivanova ; predisl. A. N. Leontyeva; komment. L. S. Vygotskiy, V. V. Ivanova. 2-e izd. — M. : Iskusstvo, 1968. — 576 s.
Kagan M. S. Filosofiya kultury / M. S. Kagan. — SPb. : Petropolis, 1996. — 416 s.
Kondakov I. V. Kulturologiya: istoriya kultury Rossii : kurs lektsiy / I. V. Kondakov. — M. : IKF Omega-Jl. Vyssh. shk., 2003. — 616 s.
Medushevskiy V. V. O zakonomernostyakh i sredstvakh khudozhestvennogo vozdeystviya muzyki / V. V. Medushevskiy. — M. : Muzyka, 1976. — 254 s.
Melik-Pashayev A. A. Pedagogika iskusstva i tvorcheskiye sposobnosti / A. A. Melik-Pashayev. — M. : Znaniye, 1981. — 96 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.