Герменевтичний підхід щодо з’ясування метафоричного змісту колоратурних арій пізнього періоду творчості Шан Деї
Анотація
Застосування герменевтичного підходу зумовлене метою з’ясування метафоричного змісту колоратурних арій Шан Деї. Твори китайського композитора розглянуто як зразок тлумачення китайської колоратури й жанру колоратурної арії в аспекті втілення сучасних національних ідеалів вокального мистецтва. Прийоми колоратури використано для розкриття змісту центрального смислообразу поетичного тексту, поетику якого відображено в колоратурній стилістиці. Колоратура набуває значення музичної метафори центрального смислообразу поетичного тексту. Колоратурі надається метафорична функція, яка дозволяє висунути гіпотезу стосовно створення Шан Деї унікального вокального циклу колоратурних арій.Посилання
Alekseyev V. M. Kitayskaya literatura : izbr. tr. / V. M. Alekseyev. — M. : Nauka, gl. red. vost. lit. 1978. — 596 s.
Roshchenko E. G. Novaya mifologiya romantizma i muzyka (problemy entsiklopedicheskogo analiza muzyki) / E. G. Roshchenko. — Kharkov : KhNURE, 2004. — 288.
U Hong Yuan. Kitayskaya khudozhestvennaya pesnya: istoriya i teoriya zhanra. — Dissertatsiya na soiskaniye uchenoy stepeni kandidata iskusstvovedeniya. — Kharkov. 2016. — 231 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.