Символіка-Sacra в хоровій кантаті Г. Гаврилець «Stabat Mater»: герменевтичний підхід
Анотація
Розглянуто застосування герменевтичного підходу щодо тлумачення середньовічної секвенції, що надало можливості разом з композиторською інтерпретацією об’єднати поетичні символи першоджерела з музичними до єдиної системи символівsacra, втіленої в хоровій кантаті «Stabat Mater» Ганни Гаврилець. Виявлення такої системи можливе завдяки композиторській роботі з поетичним оригіналом, основним принципом якого є виокремлення фрагментів вербального тексту, у яких міститься ключова ідея. Для створення музичних знаківсимволів композитор використовує принцип виокремлення ключових фраз, словосполучень, слів, надаючи їм відповідної музичної характеристики.Посилання
Berkii O. Stabat Mater: psykholohichni aspekty zhanru / O. Berkii // Visn. Prykarp. u-tu. Seriia : Mystetstvoznavstvo. Vyp KhII–KhIII. Ivano-Frankivsk, VDV TsIT, 2008. — S. 79–84.
Hadamer H. H. Hermenevtyka i poetyka / H. H. Hadamer / Vybrani tvory ; [per. z nim.]. — Kyiv: Yunivers, 2001. — 288 s.
Puchko Yu. Dukhovno-muzykalnyye kompozitsii Anny Gavrilets v kontekste sovremennogo khorovogo iskusstva Ukrainy / Yu. Puchko // Kyivske muzykoznavstvo : zb. st. / Kyiv in-t muz. im. Hliiera; NMAU im. P. I. Chaikovskoho. — Kyiv, 2011. — Vyp. 36: Kulturolohiia ta mystetstvo. — S. 240–250.
Simakova N. Vokalnyye zhanry epokhi Vozrozhdeniya : uchebn. posob. / N. Simakova. — M. : Muzyka, 1985. — 360 s.
Kholopova V. N. Formy muzykalnykh proizvedeniy : uchebn. posob. 2-e izd. ispr. / V. N. Kholopova. — SPb. : Izd-vo «Lan», 2001. — 496 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.