Семантика поняття «юань» у китайському музичному мистецтві
Анотація
Розглянуто проблеми китайської традиційної філософії. Виявлено семантику поняття «юань» у контексті давньокитайської філософії, релігії, космології. Висвітлено специфіку прояву «юань» у музичній сфері. Проаналізовано виконавські аспекти екстраполяції «юань» у китайському вокальному мистецтві. Ця проблематика досліджується на прикладі пекінської опери (цзінцзюй).Посилання
Gruber R.I. Istoriya muzykalnoy kultury / R.I. Gruber. — M., L. : Gos. muz. iz-vo, 1941. — Tom 1. — 595 s.
Kobzev A.I. Ucheniye o simvolakh i chislakh kitayskoy klassicheskoy filosofii / A.I. Kobzev. — M. : Nauka. Vostochnaya literatura, 1993. — 432 s.
Confucius. Lunyu. Izrecheniya [perevod I. I. Semenenko] / Confucius. — M. : Vostochnaya literatura, 2015. — 224 s.
Liu An. Huai Nan Ji [za. red. Lі Gong] / Liu An. — Beijing : Yan Shan, 1995. — 326 s.
Malyavin V.V. Kitayskaya tsivilizatsiya / V. V. Malyavin. — M. : «Izdatelstvo Aprel», 2000. — 632 s.
Muzykalnaya estetika stran Vostoka / Leningr. gos. in-t teatra, muzyki i kinematografii ; obshch. red. i vstup. st. pod red. V.P. Shestakova. — M. : Muzyka, 1967. — 415 s.
Rudova M. Kitayskoe iskusstvo / M. Rudova // Strana Khan. Ocherki o kulture drevnego Kitaya. — L. : Gos. izd. min-va prosveshcheniya RSFSR. — 1959. — S. 204–234.
Suyarko L.V. Mif i simvol / L.V. Suyarko // Kulturologiya: Daydzhest. — 2013. — №4 (67). — S. 121–122.
Taranov P. S. 120 filosofov. Zhizn. Sudba. Uchenie. Anatomiya mudrosti / P.S. Taranov. — Simferopol : Tavriya, 1996. — 325 s.
Tian Zhi Ping. Izuchenie i otsenka vokalnogo iskusstva pekinskoy opery / Ping Tian Zhi. — Beijing: Iskusstvo i kultura, 2009. — 268 s.
Shneerson G. Muzykalnaya kultura Kitaya / G. Shneerson. — M. : Gos. muz. iz-vo, 1952. — 252 s.
«Yuan». Entsyklopedychnyi slovnyk «Qihai» [hol.red. Shu Xin Cheng]. — Beijing : Reng Ming, 1915. — S. 4425.
Yang Hing-Shung. Drevnekitayskiy filosof Lao-Ji i ego uchenie / Yang Hing-Shung. — M. : Izd-vo Akademii nauk SSSR, 1950. — 162 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.