Шляхи герменевтичної розшифровки інтонаційно-поетичних символів «Жовтневої поеми» Ж. Массне
Анотація
Здійснено порівняльний аналіз вокальних циклів «Квітнева поема» і «Жовтнева поема» Ж. Массне, який дозволив дійти висновку про їх можливе потрактування як своєрідного диптиху. Справжній масштаб образів-символів «Жовтневої поеми» стає зрозумілим під час розгляду їх як своєрідної «пари» стосовно попереднього опусу композитора в жанрі вокального циклу. Виявлено зовнішні (загальне жанрове ім’я, співвіднесеність із певною порою року) і внутрішні ознаки спорідненості (наскрізні музично-поетичні образи-смисли) між вокальними циклами композитора. Наявність взаємодіючих зовнішніх і внутрішніх ознак спорідненості дозволяють об’єднати вокальні цикли в цілісність, розвиваючу класичну тему музичного мистецтва — «Пори року».Посилання
Zolotarova N. S. Reminiscences F. Listza: teoriia zhanru : avtoref. dys. ... kand. mystetstvoznav. : spets. 17.00.03 — muz.mystetstvo / N. S. Zolotarova ; Khark. derzh. un-t mystets. im. I. P. Kotliarevskoho. — Kharkiv, 2013. — 17 s.
Kurchanova O. V. Elehiia v muzytsi: dosvit zhanrovoho modeliuvannia (na materiali tvoriv rosiiskykh ta ukrainskykh kompozytoriv ХІХ–ХХ st.) : spets. 17.00.03 — muz. mystetstvo / O. V. Kurchanova ; Khark. derzh. un-t mystets. im. I. P. Kotliarevskoho. — Kharkiv, 2005. — 17 s.
Nikolaievska Yu. V. Symvol dzerkala v muzytsi: vid metafory do metafizyky obrazu : avtoref. dys. ... kand. mystetstvoznav. : spets. 17.00.03 — muz. mystetstvo / Yu. V. Nikolaievska ; Nats. muz. akad. Ukrainy im. P. I. Tchaikovsky. — Kyiv, 2004. — 18 s.
Roshchenko O. H. Dialektyka mifolohemy i nova mifolohiia muzychnoho romantyzmu : avtoref. dys. … dok. mystetstvoznav. : spets. 17.00.03 — muz. mystetstvo / O. H. Roshchenko ; Nats. muz. akad. Ukrainy im. P. I. Tchaikovsky. — Kyiv, 2006. — 33 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.